“Yenilikten kaçanlar tarih sahnesinden yok olup giderler”

Başbakan Binali Yıldırım, "Yenilik zordur, reform meşakkatlidir. Ancak, zor diye, güç diye, tehlikeli diye, yeniliğe direnenler, yenilikten kaçanlar tarih sahnesinden yok olup giderler. Unutmayalım, korkaklar asla zafer anıtı dikemezler" dedi. 

Güncel 26.02.2017, 18:40 26.02.2017, 18:55
1469
“Yenilikten kaçanlar tarih sahnesinden yok olup giderler”

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylaması tanıtım kampanyasının detaylarını Ankara Arena Spor Salonu’nda açıkladı.

Yıldırım, 81 ilden gelen vatandaşları selamlayarak, "Üzerimde bir selam var, emanet var. İnanıyorum ki şu anda ekranları başında milyonlar da bu selamı cevapsız bırakmayacak. Ezilenlerin gür sesi, suskun dünyanın hür sesi, kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, size selamlarını getirdim. Buradan öyle bir evet deyin ki milyonlar sesimizi duysun. Liderimizin, Kurucu Genel Başkanımızın Recep Tayyip Erdoğan’ın emanetine sahip çıkıyor muyuz? İşte bu. Rabbim bu muhabbetinizi azaltmasın, artırsın. Şu güzel kardeşliği, kutlu yol arkadaşlığını daim etsin. Rabbim, ülkemizden milletimizden rahmetini eksik etmesin. Bize istiklalimizi emanet eden bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz, mekanları cennet olsun. Özellikle yad etmek istediğim bazı isimler var, terörle mücadele sırasında ülkenin birliği, istiklali için hayatını seve seve veren bütün şehitlerimize, 15 Temmuz alçak darbe girişiminde bayrak, vatan için, Türkiye için hayatını seve seve veren bütün şehitlerimize, Bab’da, Fırat Kalkanında hayatını kaybeden kahraman silahlı kuvvetlerimizin mensuplarımıza, bütün gazilerimize buradan minnet ve şükranlarımı sunuyorum, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum" diye konuştu.


Bugün muazzam bir toplantının gerçekleştirildiğini ama bir eksiklik hissettiklerini anlatan Yıldırım, "Şehit Erol Olçok kardeşimizi, oğlu Abdullah Tayyip’i de burada özellikle anmak istiyorum. Mekânları cennet olsun. Ömer Halis Demir’den, Fethi Sekin’e bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum, mekânları cennet olsun" dedi.
Bugün yeniden kutlu bir yolculuğa çıkıldığını belirten Yıldırım, "Bugün yeni bir başlangıç için Bismillah diyoruz, yarının güçlü Türkiye’sini kurma yolunda bugün bu salonda ilk adımı atıyoruz. Allah yolumuzu, bahtımızı açık eylesin" şeklinde konuştu.


Değişim heyecanından hiçbir şey kaybetmediklerine dikkati çeken Başbakan Yıldırım, "Her gece başımızı yastığa koyarken, bugün Allah için ne yaptık, bugün millet için ne yaptık diye duasını yapmaktan asla geri durmadık. Her sabah şafaktan önce kalkarken bugün yeni bir gün, bugün yeni şeyler yapmak, yeni şeyler söylemek lazım diyerek işe başladık. Bu millet ne çektiyse, rehavetten çekmiştir, durgunluktan çekmiştir, eskimişlikten çekmiştir. Onun için daima ‘yenilik’ dedik, daima kendimizi yeniledik, geliştirdik. Heyecanımızı, coşkumuzu, hedeflerimizi yeniledik. Asla ‘bitti’ demedik, asla ‘yeter artık’ demedik. Ne dedik? Bu aziz millet her şeyin en iyisini hak ediyor. Toplum içinde her daim yeniliğin peşinde koştuk. Yenilik zordur, reform meşakkatlidir. Ancak, zor diye, güç diye, tehlikeli diye, yeniliğe direnenler, yenilikten kaçanlar tarih sahnesinden yok olup giderler. Unutmayalım, korkaklar asla zafer anıtı dikemezler. Değişime, gelişime hayır diyenler ortaya hiçbir eser koyamazlar. Yenilikten korkanlar tarih yazamazlar. Sultan Alparslan o kahraman ordusuyla Malazgirt’e gelirken inanın onun planına hayır diyenler oldu. Ama korkaklara aldırış etmedi. Selahaddin Eyyübi Kudüs’e giderken ona da hayır diyenler oldu. O korkaklara aldırış etmeden tarih yazdı" açıklamasında bulundu.

(İHA)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
açık
banner303
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@