“Yenihayat ve Hatap’ta neredeyse su kalmadı”

Vali Mustafa Çiftçi, kuraklığın etkisinin iyice hissedildiği şu günlerde Çorum’a içmesuyu sağlayan Yenihayat ve Hatap barajlarında neredeyse su kalmadığını söylerken, DSİ Bölge Müdür Yardımcısı Tolga Gökhan Diri de, Çorum’daki barajlarda doluluk oranının geçen yıla göre yüzde 16 daha az olduğunu söyledi.

Güncel 30.07.2021, 20:58
272
“Yenihayat ve Hatap’ta neredeyse su kalmadı”

Vali Mustafa Çiftçi’nin başkanlığında toplanan İl Koordinasyon Kurulu’nda konuşan Diri, Çorum’un su sıkıntısı çekmemesi için Koçhisar projesine büyük önem verdiklerini dile getirdi.
Toplantıda Çorum’daki barajların geçen yılla bu seneki doluluk oranlarına karşılaştıran bir tablo gösteren Diri, durumun hiç de iç açıcı olmadığını bildirdi. 
Diri’nin verdiği tabloya göre, Yenihayat Barajı’nda geçen yılki doluluk oranı yüzde 29 iken bu sene yüzde 10, Çorum Barajı’nda yüzde 69’ken bu sene yüzde 21, Hatap Barajı’nda yüzde 37’yken bu sene yüzde 0, Koçhisar’da yüzde 60’ken bu sene yüzde 23.   
Vali Mustafa Çiftçi de Yenihayat ve Hatap’ta su kalmadığını belirterek, su sıkıntısı yaşanmaması noktasında tüm kurumların üzerine düşen ne varsa yapması gerektiğini söyledi. (Murat SARIKOCALAR)
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
kapalı
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@