“Yemek bahane, dostluk şahane”

Başöğretmen Atatürk İlkokulu tarafından, “Her Okulun Bir Projesi Var” çalışması kapsamında mülteci ailelerin Türk toplumu ile kaynaşmasını amaçlayan “Misafirimizi Seviyoruz, Eğlenerek Öğreniyoruz” isimli projenin “Kültürlerin ve Tatların Buluşması” etkinliği gerçekleştirildi.

Güncel 04.05.2016, 01:31 04.05.2016, 01:31
897
“Yemek bahane, dostluk şahane”

Okul bahçesinde geçtiğimiz hafta düzenlenen etkinliğe, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri Ahmet İnan ile Ali Rıza Ekmekyapar'ın yanı sıra çok sayıda okul müdürü, öğrenci ve mülteci aile katıldı.
Sınıf Öğretmeni Eyüp Biçer'in koordinatörlüğünde hayata geçirilen proje çerçevesinde, Türk ve Iraklı veliler, hazırladıkları yemek çeşitlerini katılımcılara ikram ederek, iki kültürün farklı lezzetlerini bir araya getirmiş oldular.
Sunuculuğunu Sınıf Öğretmeni Selma İren'in üstlendiği programda bir konuşma yapan Başöğretmen Atatürk İlkokulu Müdürü Ceylan Şahin, “Misafirimizi Seviyoruz, Eğlenerek Öğreniyoruz” projesinin temel amacının, göçmen öğrencilerle velilerinin genelde Türkiye’ye, özelde ise Çorum'a uyum güçlüklerini ortadan kaldırmak olduğunu belirtti.
Okul Müdürü Şahin, “Projemiz, ülkemizde ve şehrimizde mülteci durumunda bulunan başta Iraklı ve Suriyeli ailelerin, Türk insanı ile daha etkili ilişkiler kurabilmesini hedefliyor. Bu çerçevede farklı milletlerin kültürlerini karşılıklı tanımalarını sağlamayı ve yemek kültürlerine ilişkin farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. İlimize örnek olacağını düşündüğümüz bu projeye hazırladıkları birbirinden güzel yemeklerle katkı sağlayan tüm ailelere ve bu çalışmamızın hayata geçirilmesinde büyük emeği olan Proje Kooordinatörümüz Eyüp Biçer'e çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Okul Müdürü Ceylan Şahin, “Misafirimizi Seviyoruz, Eğlenerek Öğreniyoruz” isimli proje kapsamında ayrıca “Gülümseyen Duvarlar” ve “Yardım Ediyorum, Mutlu Oluyorum” isimli iki farklı projenin daha sürdürüldüğünü sözlerine ekledi.
Tüm konuşmaların simultane çevirisinin yapıldığı etkinlikte Arapça ve Türkçe şarkılar seslendirilirken, öğrenciler tarafından ayrıca çeşitli halk oyunları gösterileri de sunuldu.(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
29°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 26 Eylül 2020
İmsak 05:01
Güneş 06:25
Öğle 12:37
İkindi 15:58
Akşam 18:38
Yatsı 19:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@