“Yalçın Topçu ve benzerleri bir operasyonun parçası”

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Erdal Özkan, “Bizim desteğimizin ölçüleri Türk milliyetçiliği standartlarına uyan ve Türk milletini bütün dünyada en iyi şekilde temsil edebilecek şahsiyet olan Ekmeleddin İhsanoğlu'nadır. Bir operasyonun parçası olan Yalçın Topçu ve benzerleri eğer samimi olsalardı aynı adayı sadece CHP değil MHP’nin de desteklediğini bir şekilde belirtmeleri gerekirdi” şeklinde açıklamada bulundu.

“Yalçın Topçu ve benzerleri bir operasyonun parçası”

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Erdal Özkan, “Bizim desteğimizin ölçüleri Türk milliyetçiliği standartlarına uyan ve Türk milletini bütün dünyada en iyi şekilde temsil edebilecek şahsiyet olan Ekmeleddin İhsanoğlu'nadır. Bir operasyonun parçası olan Yalçın Topçu ve benzerleri eğer samimi olsalardı aynı adayı sadece CHP değil MHP’nin de desteklediğini bir şekilde belirtmeleri gerekirdi” şeklinde açıklamada bulundu.

20 Temmuz 2014 Pazar 21:31
“Yalçın Topçu ve benzerleri bir operasyonun parçası”
Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Erdal Özkan, son günlerde eski BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu ve Alperen Ocakları tarafından basına yapılan açıklamalar nedeniyle bir açıklama yaptı.

BBP Çorum İl Başkanlığı olarak genel merkezlerinin istişareler sonucu almış olduğu Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığını destekleme kararının arkasında olduklarını ifade eden Özkan, “Bu bizim bir siyasi parti olmamızın gereğidir” dedi.

Parti olarak CHP’li bir aday veya CHP’nin bir adayını desteklemediklerini kaydeden Özkan, şu açıklamayı yaptı:

“Bizim desteğimizin ölçüleri Türk milliyetçiliği standartlarına uyan ve Türk milletini bütün dünyada en iyi şekilde temsil edebilecek şahsiyet olan Ekmeleddin İhsanoğlu'nadır.

Bir operasyonun parçası olan Yalçın Topçu ve benzerleri eğer samimi olsalardı aynı adayı sadece CHP değil MHP’nin de desteklediğini bir şekilde belirtmeleri gerekirdi.

Konuşma ve bildirimleri ortak noktaları arasında Türkiye'nin dış mihraklarca istenmediği ve önünün kesilmek istendiği gibi anlaşılmaz bölümler vardır. Evet, Türkiye dış önü kesilmiş ve itibarı elinden alınmıştır. Ancak bu mevcut iktidar tarafından gerçekleştirilmiştir. İşte bugün Filistin katliamı karşısındaki acizliğimiz bu hükümetin eseridir maalesef. Türkiye bugün dostlarına güven veren ve düşmanlarına da korku uyandıran bir ülke değildir.

Türk halkı mevcut iktidardan İsrail'e karşı etkili bir harekât beklemektedir. Türk ordusu İsrail’in inlerine girecek güçtedir. İç politikada işgal ve katliamlar istismar edilirken gerçekte Türkiye hiçbir şey yapacak durumda değildir. 90 yılda cumhuriyetin ancak sağlayabildiği itibarımız bu iktidar tarafından yok edilmiştir.

Türkiye’nin Cumhurbaşkanı adı hiçbir yolsuzluk iddiasına karışmış olmamalıdır. Aklanmamış hakkında şaibeler bulunan birinin bu göreve gelmesi bizim için en büyük eksikliktir. Böyle bir adaya oy vermemiz kendimizi inkâr olur.

Rahmetli Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun dava dosyasının bu iktidar tarafından savsaklandığı da çok açık bir gerçektir.

Yalçın Topçu eğer bir iktidar projesi olmayıp da bu görüşleri kendi düşüncelerinden çıkmış olsa idi önce partimizi ziyaret eder görüşlerini bizimle paylaşırdı. Art niyetli olduğunun en büyük delili budur.

Biz BBP’liler hiçbir zaman üç kuruşa beş takla atmadık. Hiç bir menfaat karşılığında da inancımızdan taviz vermedik ve de vermeyeceğiz. Hiç bir ikbal endişe bizi davamızdan vazgeçirmeyecektir.

Yine Yalçın Topçu'nun bizim mahallenin adayı şeklindeki sözüne deriz ki biz MHP ile aynı mahallenin adamıyız. Eğer her hangi bir parti ile yakınlık aranacaksa en yakın parti MHP’dir. Geçmişte bizleri Müslüman olmamakla suçlayanlarla değil.

Alperenler adına bir kısım çıkarcıların yaptığı basın açıklamasında haçlı ittifakının adayı gibi gösterildiği İhsanoğlu, İslam ülkelerinin birliğinin en üst makamından gelmiştir. Bu bakımdan eğer illa bir ittifak yakıştırılacaksa bu İslam ittifakı olur ve karşısındaki de haçlı ittifakının adayı olur. Bu tür basit söylemlerle Alperenler değil sadece sokak çocukları kandırılabilir.

Seçimlerde BBP’nin oylarının kilit bir önem taşıdığı açıktır. Onun için partimiz kirli ittifakların ve pis senaryoların hedefi olacaktır. Biz partililerimizin genel istişareye uyacağını biliyoruz. Zaten aksi bir durum doğrudan partimizin tüzel kişiliğinde parçalanmasına yol açar ki; bizim açımızdan asıl ihanet budur.

Partimizin düsturu davaya sadakat istişareye riayet ve liderine itaattir. Bunu dışındaki her ses sahibinin sesidir. Partimize karşı operasyon merkezi olanlar bunu karşılığını muhakkak göreceklerdir.

Seçim sürecinden faydalanmaya çalışan art niyetliler daha önce samimi olarak söylemedikleri sözleri bugün aleni olarak bildiriye dökmüşlerdir. Bu da partimizin nasıl bir oyunla karşı karşıya olduğunun delilidir. Evet Alperenler gerçekten BBP yönetimine dürüstçe ültimatom vereceklerse onu seçim sürecinde değil de önceden yapmaları gerekirdi. Bu fırsattan istifadeye çalışmanın göstergesi değil midir?

Özet olarak biz ve BBP’ye oy veren herkesi hiçbir şaibesi olmayan dürüstlüğünde bir şüphe bulunmayan ve hiçbir kirli senaryonun aktörü olmayan, Filistin onur nişanı sahibi Ekmeleddin İhsanoğlu'nu Cumhurbaşkanlığı seçiminde destekliyoruz. Bu desteğimizde hiç bir maddi ve dünyalık karşılığı olmadan olacağını da zannetmiyoruz. Geçmişte BBP’de aradığını bulamamış insanların başka sahillerde kısmet ararken partimizi alet etmelerini de doğru bulmuyoruz. Varsa bir kabiliyetiniz gidin gösterin bizi istismar etmeyin istismarcılara da alet olmayın.

Genel Başkanımızın ve genel idare kurulumuzun istişare sonucu almış olduğu karara BBP Çorum İl Teşkilatı olarak katılıyoruz. Bunun aksini düşünmek BBP’ye yapılacak en büyük ihanettir.”
(ÇORUM HABER)
Son Güncelleme: 20.07.2014 19:32