“Vatanın sahipsiz olmadığını gösterdik”

Vali Necmeddin Kılıç, Türk milletini bu topraklardan çıkarmak, köleleştirmek ve Akdeniz’in karanlık sularına gömmek isteyen düşmanlara karşı halkın genciyle yaşlısıyla Türk’ü, Laz’ı Kürt’ü Çerkez’i ile bir bütün olduğunu gösterdiğini ifade ederek, meydanlara çıkan onbirlerce insanın bu düşmanlara karşı “Korkmuyoruz” diye haykırdığını söyledi.

Güncel 28.12.2016, 23:44 29.12.2016, 13:57
661
“Vatanın sahipsiz olmadığını gösterdik”

Siyasi parti temsilcilerinin büyük bir cesaret örneği göstererek yanyana gelip kara bulutları dağıtmak için tepki vermek istediğini anlatan Vali Kılıç, şunları dile getirdi:

“Bu topraklardan bizi çıkarmak isteyen yok etmek isteyen bizi köleleştirmek isteyen bizi Akdeniz’in karanlık sularına gömmek isteyen karanlık güçler bilmelidir ki, bu millet genciyle yaşlısıyla Alevi’si, Sünni’siyle, Türk’ü, Kürt’ü, Lazı’yla bir bütündür.  Bu millet tek yürektir. Bu millet tek bilektir, İşte meydanlardayız. On binlerce insan Çorum’un bütün mahalleleri, bütün ilçeleri bütün köyleri buradayız. Buradan haykırıyoruz. Korkmuyoruz. Parçalanmayacağız, birbirimize küsmeyeceğiz. Sırça köşklerinizde ellerinizi ovuşturuyorsunuz. Bunları birbirine düşürelim bunları yok edelim diye. Birbirimize düşmüyoruz. Her saldırınızda daha fazla kenetleniyoruz. Her saldırınızda daha fazla birbirimize sarılıyoruz.

Biz beraberiz. Tüm siyasi partilerimiz burada belediyemiz, milletvekillerimiz, esnafımız hepimiz buradayız. Milletvekillerimiz ve partilerimizin il başkanları büyük bir cesaret örneği olarak yan yana gelip ülkenin bugün üzerinde dolayan kara bulutları dağıtmak için tepki vermek istedi hepsini tebrik ediyoruz. Onların bu gayretiyle Çorum yan yana geldi. Hepimiz bu ülkenin ilelebet payidar olacağını haykırdınız. Çorum’dan kuvvetli bir ses verdik ve bu ses Avrupa’dan ve dünyanın değişik yerlerinden duyuldu. 100 yıl önce de bizi bu coğrafyada yok etmek için kara bulutlar halinde üzerimize geldiler. Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde on binler şehit oldu onlara da rahmet olsun. Bu vatanın sahipsiz olmadığını gösterdiniz ve sahibi biziz dediniz. Bu vatan kıyamete kadar evlatlarımıza devredilecek dediniz iyi dediniz dilinize, gönlünüze sağlık.”

(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 10 Ağustos 2020
İmsak 04:01
Güneş 05:39
Öğle 12:51
İkindi 16:41
Akşam 19:52
Yatsı 21:24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@