“Vali Başköy iş dünyasına hiçbir zaman sırt çevirmedi”

Başaranhıncal, “Valimizin Çorum’da ne kadar durduğu, nereye gideceği veya nereden geldiği önemli değil. Kendisinden nasıl bahsedeceğiz önemli olan odur. Valimiz, Çorum’da görev yaptığı süre içerisinde hiçbir zaman iş dünyasına sırt çevirmedi, her zaman titiz davrandı, konulara anında müdahale etti. Çorum sanayisinin ivme kazanmasında her aşamada imzası vardır” ifadelerini kullandı.

Güncel 23.09.2014, 23:57 23.09.2014, 23:58
792
“Vali Başköy iş dünyasına hiçbir zaman sırt çevirmedi”
Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, Vali Sabri Başköy’ün iş dünyasının sorunlarına hiçbir zaman sırt çevirmediğini söyledi. Vali Başköy’ün odayı ziyareti sırasında bir konuşma yapan Başaranhıncal, “Çorum halkı sizden çok memnun kaldı. Çorum sanayisinin ivme kazanmasında büyük katkılarınız var. Ölene kadar değil, kabirde kemiklerimiz çürüyene kadar size dua edeceğiz” dedi.

Valiler Kararnamesi ile birlikte Vali Başköy’ün merkez valiliğine tayinini üzüntüyle öğrendiklerini, olayı duyar duymaz Vali Başköy ile telefon görüşmesi yaptığını ve kendisinin yaklaşımının üzüntülerini büyük ölçüde azalttığını, Başköy’ün olaya bakış açısıyla teselli olduklarını dile getiren Başaranhıncal, “Valimizin Çorum’da ne kadar durduğu, nereye gideceği veya nereden geldiği önemli değil. Kendisinden nasıl bahsedeceğiz önemli olan odur. Valimiz, Çorum’da görev yaptığı süre içerisinde hiçbir zaman iş dünyasına sırt çevirmedi, her zaman titiz davrandı, konulara anında müdahale etti. Çorum sanayisinin ivme kazanmasında her aşamada imzası vardır. Kendisinin üzerimizde emekleri çok fazla. Hakkımız varsa bizden yana helal olsun. Ancak bizim sizin helalliğinize ihtiyacımız var. Ölene kadar değil, kabirde kemiklerimiz çürüyene kadar sizlere dua edeceğiz. Çorum’a yaptığınız hizmetlerin şahidi biziz” dedi.
(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
14°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 05:05
Güneş 06:29
Öğle 12:35
İkindi 15:53
Akşam 18:32
Yatsı 19:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@