Üniversiteden STK’lara eğitim

Hitit Üniversitesi ile Çorum İnsani Değerler Platformu arasında ‘Proje Döngü Yönetimi’ konusunda çalışmalara başlandı. Yapılan ön görüşmede; Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Proje Koordinasyon Birimi Eş Başkanı Okt. Mehmet Aydınkal ve İnsani Değerler Platformu Sözcüsü Seyfettin Zengin yer aldı.

Güncel 06.11.2015, 19:00 06.11.2015, 19:00
615
Üniversiteden STK’lara eğitim

Hitit Üniversitesi’nin STK’larla yaptığı ikili iş birliklerinin somut çıktılarını almaya başladığını, bu nedenle ortak projeler yapmayı çok önemsediklerini belirten Rektör Alkan, bu bağlamda bir bölgenin kalkınmasında rol oynayan en büyük paydaşlardan biri olan STK’ların bulundukları bölgeye daha fazla katma değer sağlamaları için çeşitli çalışmalarda bulunulduğunu dile getirerek, “Biz kapılarımızı herkese açtık ve her alanda toplumla iç içe bir çalışma anlayışıyla hareket ediyoruz.” dedi.
Üniversite tarafından 60 kişiden oluşan STK üyesi gruba ‘Proje Döngü Yönetimi’ eğitiminin verileceğini bildiren Alkan, karşılıklı iş birliği faaliyetlerinin sürdürülebilir kalkınmada önem arz ettiğini vurgulayarak, STK’ların bulundukları bölgeye daha fazla katma değer sağlamaları adına üniversitenin her türlü desteğe hazır olduğunu ve bu bağlamda STK’lara yönelik ‘Proje Döngü Yönetimi’ düzenlenmesi kararının alındığını belirtti.
Alınan başvurular kapsamında 60 kişilik ekibe, üniversite Proje Koordinasyon Birimi tarafından ‘Proje Yazma Eğitimi’ verilmesinin planlandığını açıklayan Alkan, bu sinerjiyle üniversitenin her geçen gün daha da büyüdüğünü ifade etti.
Üniversite Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (HİTİTSEM) ücretsiz olarak verilecek olan eğitimler, 7 Kasım 2015 tarihinde başlayacak, ikişerli gruplar halinde toplamda 4 hafta teorik, 1 hafta da atölye çalışması şeklinde gerçekleştirilecek.
Aynı zamanda eğitim kapsamında sorun analizi, hedef kitle ve paydaş analizi, bütçeleme, mantıksal çerçeve konularına ek olarak Erasmus + programı eğitimi kapsamında hareketlilik projeleri tanıtılacak.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 22 Eylül 2020
İmsak 04:56
Güneş 06:21
Öğle 12:38
İkindi 16:03
Akşam 18:45
Yatsı 20:04

Gelişmelerden Haberdar Olun

@