16 Mart 2014 Pazar 22:15
Üniversiteden “Bir Hoşgörü Kenti Çorum” temalı gazete

Hitit Üniversitesi Tarih ve Kültür Kulübü tarafından ortak bir gazete çıkarıldı.

Tarih Kulübü Danışmanı Öğretim Görevlisi Zekeriya Işık, gazetenin hazırlanmasının ‘üniversite-şehir’ ve ‘üniversite STK’lar’ buluşmasının güzel bir örneği olduğunu söyledi.

Gazetenin sosyal sorumluluk bilincine sahip, sosyal hayatın kendilerine yüklediği ağır sorumluluklara aldırmadan ülke ve kentimizi meseleleriyle yakından ilgilenen Hitit Kültür Kulübü üyesi bayanların çabalarıyla çıktığını söyleyen Işık, Kültür Kulübü Dernek Başkanı Semrin Kaleli, Dr. Damla Bişirici, Refika Kadiroğlu, Semra Şahin, Dr. Banu Özdil Yücel, Eczacı Senem Deveci Aksoy’a gösterdikleri katkılar için bütün Tarih Kulübü üye ile öğrencileri adına teşekkür etti. Gazeteye Tarih Kulübü üyeleri ile yurtdışından gelen öğrencilerin de önemli katkıları olduğunu söyleyen Zekeriya Işık, başarılarının ve sosyal projelere katılımlarının devamını diledi.

Öğretim Üyesi Işık, daha önce ‘Bir Osmanlı Kenti Çorum’ temalı bir gazete çıkardıklarını, şimdi ise ‘Bir Hoşgörü Kenti Çorum’ temalı yeni bir gazete ile hem şehrimizin bu anlamdaki tarihsel rolüne vurgu yapmak hem de üniversite olarak sosyal ve toplumsal barış ve kardeşliğimize katkı sağlamak gibi amaçları güttüklerini belirtti.

Sırada “Milli Mücadelede Çorum” temalı gazete olduğunu söyleyen Işık, bu tür etkinlikleri yapmak hususunda temel ilham kaynaklarının, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ın kulüplere ve gençlerin emeklerine verdiği büyük önem ve destek olduğunu belirterek Alkan’a teşekkür etti.

Işık, ayrıca çıkardıkları gazetenin sponsorluğunu yaparak bu sosyo-kültürel etkinliğe katkı sağlayan Language Centre, İlke Gıda, Çorum Özel Hastanesi, Bilge Apart, Estetik firmalarına da teşekkür etti.
(Kemal YOLYAPAR)

Son Güncelleme: 16.03.2014 22:16