“Üniversite öğrencileri için modern yurt yapılacak”

CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, Hitit Üniversitesi yönetimi ve öğrencileri ile sıkı bir işbirliği yaparak, öğrenci sorunlarının çözümüz ve üniversitenin gelişimi için çalışacaklarını söyledi.

Güncel 13.03.2014, 22:18 13.03.2014, 22:18
591
“Üniversite öğrencileri için modern yurt yapılacak”

CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, Hitit Üniversitesi yönetimi ve öğrencileri ile sıkı bir işbirliği yaparak, öğrenci sorunlarının çözümüz ve üniversitenin gelişimi için çalışacaklarını söyledi. Nuhut, “Ulaşım, beslenme, burs, staj ve yurt konusunda üniversite öğrencileri ve yönetimi ile birlikte çalışacağız” diyerek, öğrencilerin çok iyi koşullarda barınması için de yurt yapımı sözü verdi.

Seçim çalışmalarını sürdüren Nuhut, üniversite öğrencilerine yönelik düşüncelerini anlatırken, Türkiye’nin en genç üniversitelerinden biri olan Çorum’da Hitit Üniversitesi’nin kentin, sosyal, kültürel, sanatsal ve sanayi alanlarında büyük katkı sağlayacağına inandıklarını belirtti.

Hitit Üniversitesi’nin yetiştirdiği nitelikli öğrenciler, akademisyen kadrosu ve bilimsel çalışmalarıyla, insanımızın bilim güneşi ile aydınlanması, topluma çok yönlü ve kaliteli hizmet sunulması için çaba harcadığına gerektiğine dikkat çeken Nuhut, üniversitenin çağdaş üniversite kriterlerini yakalayıp, dünyanın evrensel dilini konuşan, üst seviyede bilgi üreten, Anadolu’nun “bilim ve teknoloji üssü” çekim merkezli, soysal, kültürel, sanatsal ve sportif açıdan kentle iç içe bir üniversite düzeyine erişmesi için Belediye yönetimi olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.

Üniversitesi yönetimi ile sıkı bir işbirliği içinde olacaklarını anlatan Nuhut, öğrenci sorunlarına da dikkat çekti. Çorum’da üniversite kampuslarının yapılanması için üniversite yönetiminin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacaklarını, öğrencilerin de huzur içinde rahat bir ortamda ulaşım, barınma, beslenme, burs ve staj gibi konular başta olmak üzere sorunlarını yakından bildiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Öncelikle işimiz, üniversite öğrencilerinin ulaşım sorununu ele alacağız. Günün her saatinde ulaşım sağlanacak. Öğrencilerimiz için özel servisler düzenleyeceğiz. Gerekirse, okul –giriş ve çıkış saatlerinde ücretsiz servislerle ulaşımlarını sağlayacağız. Öğrencilerimizin sağlıklı ve düzenli beslenmelerine katkıda bulunmak için de proje geliştireceğiz. Beslenme projemizi öğrencilerimizle yapacağımız istişarelerle uygulamaya koyacağız. Sosyal, kültürel, sanatsal, burs, staj ve sportif konularda çok ciddi çalışmalarımız olacak. Staj ve burs konusunda belediyemizde oluşturacağız bir birim öğrencilerimizin hizmetinde olacak. Öğrencilerimizin çoğunun barınma koşulları konusunda sıkıntı çektiğini biliyoruz. Öğrencilerimizin en önemli sorunlarından biri olan barınma sorununu, onlara yakışır yurt inşaa ederek çözeceğiz. Yapacağımız yurt, öğrencilerimizin rahat bir ortamda yaşayabilmesi için dizayn edilecek.

Üniveritemizde öğrencilerimizin çeşitli sosyal kulüpleri var. Bu kulüplerin tüm faaliyetlerine belediyemizin imkânlarını açacağız. Başta spor olmak üzere, kültür ve sanat faaliyetlerini desteklemek asli görevimiz olacak.

Hitit Üniversitesi, yönetimi, akademik kadrosu ve öğrencisi ile bizim bir parçamız olacak. Bilimsel gelişimini sağlamış, güçlü insan kaynaklı, altyapısını tamamlamış, ulusal ve uluslararası saygınlığı olan, öğrenci odaklı, herkesi kucaklayan, Belediye, üniversite-sanayi, Üniversite-STK, üniversite-şehir işbirliğini yakalamış ve bunun büyük itici gücü ile Ar-Ge çalışmalarını yürüten, başta Çorum olmak üzere, bölgenin sorunlarına bilimsel çözüm üreten, bir üniversitesi olması için üzerimize düşeni yapacağız.”
(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
13°
sağanak
banner133
Namaz Vakti 02 Haziran 2020
İmsak 03:11
Güneş 05:05
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:11
Yatsı 21:57
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@