Ünal Yıldırım bayramı kutladı

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ünal Yıldırım Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ünal Yıldırım bayramı kutladı

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ünal Yıldırım Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

11 Eylül 2016 Pazar 19:47
Ünal Yıldırım bayramı kutladı

Kurban Bayramı’nın ülkemiz başta olmak üzere İslam alemi ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini dileyerek “İbrahim’leri hiç bir ateş yakmaz. Hiç bir kuyu Yusuf’ları yutmaz. Firavunlar Musa’ya hükümdar olamaz! Bu cihan çok firavun gördü. Nemrud gördü. Ebu cehil gördü. Ancak Hz. İbrahim’in davası hepsine galebe çaldı. Rabbime, kendisine sunulan tüm kurbanları makbul buyurması; kurbanları, hem zat-ı Celal’ine, hem de birbirimize yakınlaşmamız için bir vesile, bir vasıta kılması için dua ediyorum” diye konuşan Ünal Yıldırım, kurbanın cömertlik, dayanışma, yoksulların sevindirilmesi, bu dünyada misafir olduğumuzun hatırlanması, Allah’a kardeşliğe ve dayanışmaya yakınlaşma olduğunu vurguladı.
İnsanımızın büyük bir teslimiyet ve gönül huzuru içinde kurban ibadetini ifa ederken sahip olduğu komşu, akraba ve dostlarıyla paylaşma sevincini yaşadığını ve Tüm İslam coğrafyasında da aynı müstesna heyecanın yaşanmasını samimiyetle arzu ettiğini bildiren AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Yıldırım yayınladığı mesajda şu görüşlere yer verdi:
“Tarih boyunca, ne ecdadımız, ne de biz, başka ülkelere ve halklara asla çıkar nazarıyla bakanlardan olmadık. Biz bölgemizde barış istiyoruz, huzur istiyoruz, güvenlik ve refah istiyoruz. Bölgemizdeki hiç bir ülkenin, iç işlerinde de, topraklarında da, gözümüz yok. Ancak, bölge krizlerle çalkalanırken, kan ve gözyaşı sel olup akarken, masum çocuklar, kadınlar, masum insanlar toplu halde öldürülürken; milyonlarca insan, evinden, barkından, toprağından tehcir edilirken, bizim tüm bunlara seyirci kalabilmemiz elbette mümkün değildir.
Tarihimiz, ecdadımız ve aziz şehitlerimiz, millet olarak bizlere böyle bir mesuliyet, böyle bir miras bırakmıştır. Güçlü bir devlet olmanın gereği, sınırlarının içi kadar, dışında da güvenlik ve barış için mücadele verebilmektir. Tarihimiz boyunca olduğu gibi, bugün de, büyük ve güçlü bir devlet olmanın gereğini yerine getiriyor; hem içerde, hem dışarda umutları daha da çoğaltmanın mücadelesini veriyoruz. Dünyanın saygın ve güçlü bir ülkesi olarak Türkiye, attığı her adımda, önce kendi vatandaşlarının, ardından da dost ve kardeşlerinin hukukunu en güzel şekilde savunacaktır.
Genç kardeşlerim; Türkiye ekonomisi, büyüyerek, güçlenerek, 2023 hedeflerimize doğru kararlılıkla ilerliyor. Türkiye, hamdolsun, on yıllara, hatta asırlara sari yüklerinden, prangalarından, sorunlarından tek tek kurtuluyor, aydınlık bir geleceği kendi elleriyle inşa ediyor. Yeni bir Türkiye kurulurken, ufku açık, özgüveni yüksek, istikbali parlak bir Türkiye ihya edilirken, bu güzel süreçte 78 milyon, birbirimize daha da kenetlenecek, birliğimizi ve dayanışmamızı daha da güçlendireceğiz. Artık enerjimizi gereksiz tartışmalarla, yasaklarla, kısıtlamalarla, korkularla heba etmeyecek; bütün enerjimizi 2023, ardından 2053 ve sonrasında 2071 için seferber edeceğiz.
Tarihte defalarca yaptık, yine yapacağız. Sadece şu son 15 yıl içinde nice hayali gerçeğe dönüştürdük, inşallah hep birlikte daha nice hayallere ulaşacağız. Unutmayınız ki Türkiye, çok geniş bir coğrafyanın yegane umududur. Bu vizyonla hareket ederek, öncü Türkiye’yi, yani Yeni Türkiye’yi birlikte büyüteceğiz. Mübarek kurban bayramının, işte bu anlayışın, işte bu atmosferin pekişmesine, güçlenmesine, safların sıklaşmasına, gönüllerin bütünleşmesine vesile olmasını Allah’tan temenni ediyorum. Hac farizasını yerine getiren tüm vatandaşlarımızın ve kardeşlerimizin haclarının kabulünü Rabbimden niyaz ediyorum.
Bayramlarda, çocukları özellikle hatırlamanızı, yetimleri ve öksüzleri, hastaları özellikle gözetmenizi arzuluyorum. Bu duygularla, mübarek Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla bir kez daha kutluyor, bu güzel günlerin coşkusunu ailenizle, sevdiklerinizle birlikte doyasıya yaşamanız temennisiyle; bayramın İslam alemiyle birlikte tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyorum”
(Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 12.09.2016 00:48