Ümit Küçükbayatlı: “Yasaklarınız sökmedi, sökmeyecek”

Halkların Demokratik Partisi Merkez İlçe Başkanı Ümit Küçükbayatlı, Türkiye’nin yeni bir yasak dalgası ile karşı karşıya kaldğını açıkladı.

Güncel 25.03.2014, 21:39 25.03.2014, 22:40
507
Ümit Küçükbayatlı: “Yasaklarınız sökmedi, sökmeyecek”

Halkların Demokratik Partisi Merkez İlçe Başkanı Ümit Küçükbayatlı, Türkiye’nin yeni bir yasak dalgası ile karşı karşıya kaldğını açıkladı.

Başbakan Erdoğan’ın daha önce Facebook ve sosyal medya ile ilgili kullandığı yasakçı ifadeleri Twitter alemi için de kullanmasının ardından yurttaşların Twitter’a erişiminin engellendiğini ifade eden Küçükbayatlı, “Sosyal medya alanını ve internet dünyasını yasak ve engellerle kısıtlama çabası dünyada ilk kez Türkiye’de yaşanmıyor. Bugün Türkiye’de yaşananlar, dünyanın otoriter ve baskıcı, demokratik olmayan, dikta rejimlerinin başvurduğu önlemlerin bir benzeridir” dedi.

AKP hükümetinin düşünce ve ifade özgürlüğünü kısıtladığı gibi anayasal bir hak olan haber alma ve iletişim hakkını da engellediğini bildiren Küçükbayatlı, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bu tür engellerin istenilen sonucu doğurmadığını Başbakan Erdoğan diğer otoriter ve baskıcı ülkelerdeki muadillerine sorsa öğrenirdi.

Türkiye’de düşünce ve ifade özgürlüğüne kararlı ve istikrarlı bir şekilde sahip çıkmış olan herkes, haberleşme imkanlarını yaratarak bu yasakları da aşacaktır ve aşmaya da başlamıştır.

Bu engeller asla kabul edilemez. HDP, hem ulusal hem de uluslararası alanda haberleşme özgürlüğünün çiğnenmesine karşı bütün hukuk yollarını kullanacaktır.

Hükümeti uyarıyoruz. İfade özgürlüğü hiçbir yasakla engellenemez. Bu otoriter uygulamalardan, baskıcı rejim hevesinden vazgeçin. Türkiye’nin karşı karşıya olduğu ciddi sorunlara ancak daha fazla demokrasi, düşünce ve ifade özgürlüğü ve artan haberleşme imkanları ile çare bulunabilir. Cesaretleri halkın sesini kısmaya yetenler, hakikatlerden korkanlardır ve hakikatler bir kenara bırakılarak barışçı toplumsal dönüşümler başarılamaz.

Demokrasiyi de, hak ve özgürlüklerimizi de mücadelemizle kazanacağız. Başbakan Erdoğan ve iktidarı, elini Twitter’den ve sosyal medyadan çekmelidir.”
(ÇORUM HABER)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
29°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 10 Ağustos 2020
İmsak 04:01
Güneş 05:39
Öğle 12:51
İkindi 16:41
Akşam 19:52
Yatsı 21:24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@