Ülkücü öğrencilerden şehitlik ziyareti

Çorum Ülkü Ocakları Ortaöğretim Birimi 500 öğrenci ile Şehitlik ziyareti yaptı.

Ülkücü öğrencilerden şehitlik ziyareti

Çorum Ülkü Ocakları Ortaöğretim Birimi 500 öğrenci ile Şehitlik ziyareti yaptı.

05 Aralık 2017 Salı 23:25
Ülkücü öğrencilerden şehitlik ziyareti

Ziyarette yapılan Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra konuşan Ortaöğretim Birim Başkanı Gani Koçak, tarihin şanlı sayfalarında yerini almış, cennet vatan için canlarından geçmiş aziz şehitlerin huzurunda bir daha kucaklaşmak için toplandıklarını dile getirdi.

Türkiye devletinin bağımsızlığı, vatanın dirliği, milletin birliği için canından geçen kahramanların her an akıllarında olduğunu belirten Koçak, ülkücü gençliğin şehitlerine ve onların kıymetli emanetlerine canı pahasına sahip çıkacağını söyledi. Gani Koçak, “Şehitlerimiz biz bugün burada olalım diye gözlerini kırpmadan can vermiş, bize ağır bir sorumluluk yüklemiştir.

Ülkücü gençlik bunun farkındadır ve herkes emin olsun ki her ülkücü bir şehit adayıdır. Şehitlerimizin bizlere yüklediği sorumluluk, gece gündüz demeden çalışarak en iyi ve en güzeli mensubu olmaktan şeref duyduğumuz yüce Türk milletinin hizmetine sunmaktır.

Bizler de şanlı ecdadın açtığı yolda, bilge liderimizin gösterdiği lider ülke Türkiye hedefine ulaşmak için kanımızın son damlasına kadar çalışacağız ve mutlaka başaracağız.

Kardeşlerim millet, vatan, devlet ve iman aşkı bizi bir arada tutan yegâne güçtür. Bu kutsalları için can vermek inanmış bir Müslüman Türk için erişilecek en yüce makam, en ulvi mertebedir. Bu makam peygamber efendimize komşu şehitlik makamıdır tüm samimiyetimle söylemek isterim ki burada bulunan her kardeşim o makamın sevdalısıdır.

Aziz şehitlerimiz rahat uyusunlar vatan nöbeti ülkücü gençliktedir. Haine verilecek en güzel cevap ülkücü gençliktir. Bölücülerin karşısındaki siperde ülkücü gençlik vardır. Bin yıllık kardeşliğin harcı ülkücü gençliktir. Görevimizin bilincinde sorumluluğumuzun farkındayız. Biz biliyor ve inanıyoruz yolumuz uzun, yükümüz ağır, zafer inandığımız kadar yakındır. Bu duygularla aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla bir kez daha anıyor Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum “ dedi.

(Haber Merkezi)