Ülkücü gençler, Hz.Hüseyin’i andılar

Çorum Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Muharrem ayı dolayısıyla “Kerbelâ” konulu bir anma programı düzenlendi.

Güncel 26.10.2015, 21:28 26.10.2015, 21:29
958
Ülkücü gençler, Hz.Hüseyin’i andılar

Ülkü Ocakları Devlet Bahçeli Konferans Salonu’nda önceki akşam gerçekleştirilen etkinliğe Ocak Şube Başkanı Ahmet Hattab İmal ve çok sayıda ülkücü genç katıldı.
Etkinliğin açış konuşmasını yapan Ocak Şube Başkanı Ahmet Hattab İmal, Muharrem ayının 10. gününde Hazreti İmam Hüseyin (r.a.)’in 55 yaşında iken Sinan bin Enes isimli bir hain tarafından Kerbela’da hunharca şehit edildiğini anımsatarak, “Yarım asır öncesinden Peygamberimizin bizzat haber verdiği bu ciğerleri yakan olay Hazreti Hüseyin’i Cennet gençlerinin efendisi olma şanına yüceltmiştir. Kerbelâ bize, gücü elinde bulunduranların imandan, ahlâktan, faziletten ve insanlıktan uzaklaştıkları zaman güç uğruna, hiçbir değer tanımaksızın nasıl zalimleşebildiklerini göstermektedir. Dedenin öptüğü boynuna kılıç vuranın, sırâtı kılıçtan keskin olsun ya Hüseyin!” ifadelerini kullandı.
Ardından İlahiyatçı-Eğitimci İsmail Deli tarafından “Ehlibeyt Kavramının Ortaya Çıkışından Kerbela’ya Kadar Geçen Süreç” başlıklı sohbet gerçekleştirildi. Etkinlik, konuşmacı İsmail Deli’nin katılımcıların sorularını cevaplandırmasıyla sona erdi.
(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
11°
az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@