TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Çorum’da toplanacak

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Başaran Ulusoy ile TÜRSAB Yürütme Kurulu üyeleri 23-25 Mayıs’ta Çorum’a geliyor.

Güncel 25.04.2014, 22:56 25.04.2014, 22:57
1471
TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Çorum’da toplanacak

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Başaran Ulusoy ile TÜRSAB Yürütme Kurulu üyeleri 23-25 Mayıs’ta Çorum’a geliyor.

Çorum’un turizm alanında büyük bir atılım yapmasına katkı sağlayacak olan TÜRSAB Yürütme Kurulu Toplantısı ile ilgili bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Anitta Otel’de önceki akşam düzenlenen toplantıda TÜRSAB heyetinin gezisiyle ilgili olarak kamuoyuna Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Arslan, TSO Yönetim Kurulu Üyesi Seçkin Kolağası, Anitta Otel Genel Müdürü Hasan Özer Gökmen ve Belediye Kültür Müdürü Mustafa Ercan hazır bulundu.

Göreve geldikleri günden bugüne kadar ilimizin turizm alanında bir atılım yapmasının yollarını aradıklarını ve tanıtımda yaşanan eksikliğin giderilmesine yönelik adımlar atıldığını söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Toplantısı’nın bu kapsamda çok önemli olduğunu bildirdi.

Sektörün önde gelen isimleriyle yaptıkları görüşmelerde Çorum’a tur talebinin gelmediğini belirlediklerini anlatan Zeki Gül, turizm sektörünün en yetkili isimlerinin katılacağı gezinin ilimizde bacasız sanayinin gelişimine katkı sağlayacağını, bunun için tüm Çorumlulardan üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmesini beklediklerini vurguladı.TURSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy başta olmak üzere sektörün A takımında yer alan 350 kişinin iki gün boyunca ilimizde ağırlanmasından dolayı mutlu olduklarını söyleyen Gül, pek çok ilin ısrarlı davetine rağmen ikili ilişkiler sayesinde toplantının ilimize alındığını ifade etti.

Çorum’un başta kültür turizmi olmak için bacasız sanayiden gereken payı almasının yolunun TURSAB üyesi kuruluşların dikkatini çekmekten geçtiğini ifade eden Zeki Gül, bu nedenle etkinliklerde tüm kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve Çorumluların desteğini beklediklerini, turizmin A takımı olarak nitelenen TÜRSAB heyetinin en iyi şekilde ilimizde ağırlanmasına gayret göstereceklerini kaydetti.

Çorum’un tanıtımı adına Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün de bu toplantıya özel önem verdiğini anlatan Gül, “TÜRSAB BYK Toplantısı’nın Çorum’un turizm atılımı açısından ciddi bir adım olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle Çorumlular da bu işe sahip çıkmalı” diye konuştu.

TÜRSAB heyetini ilimizde ağırlamanın önemine değinen Ömer Arslan ise ürünün iyi pazarlanması gerektiğini, evsahipliğini iyi yapmamız halinde turizmde önemli bir mesafe alınacağına inandığını, sokaktaki vatandaşa kadar tüm aktörlerin desteğini beklediklerini vurguladı.

Bu oluşumun kolay olmadığını belirten Hasan Özer Gökmen de toplantının Kapadokya’nın elinden ikili ilişkiler sayesinde alındığını anlatarak bu fırsatın kaçırılmaması gerektiğini dile getirdi.
(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@