Türkiye’nin her yerine bal satıyor

Hüdaverdi Arıcılık sahibi Erdal Odabaş, Ata Caddesi No:16/A adresindeki işyerinin yanı sıra internet ortamında oluşturduğu www.organikbal.com ile bal ve arı ürünleri, ayrıca www.aricilikmalzemeleri.web.tr internet sitesi ile de arıcılara yönelik malzemelerin satışını yapıyor.

Güncel 03.09.2020, 19:50
2059
Türkiye’nin her yerine bal satıyor

Site üzerinden ya da kendilerine ulaşarak sipariş verilmesi durumunda Türkiye’nin her yerine ürün gönderebildiklerini belirten Odabaş, işyerinde 400 çeşit ürün bulunduğunu ve arı ürünlerinde organik ya da doğal ürünleri tercih ettikleri için ilgiyle karşılaştıklarını kaydetti.

DONAN BAL ORGANİKTİR

Arı tarafından üretilen balın donabildiğini bunun da organik olduğunu ve işlem yapılmadığının bir göstergesi olduğunu anlatan Odabaş, “Bir çok firma balın donmasını önlemek için balı 100 derecenin üzerinde ısıtıp ani olarak soğutur. Böylelikle bal donmaz ancak içerisindeki faydalı vitaminler de bu ısıdan zarar görür. Donan bal ise balın arı tarafından üretildiği ve işleme tabi tutulmadığının göstergesidir. Donan bala güvenin” dedi. Satışını yaptıkları ürünler arasında bal konusunda ülkenin prestij kazanmış firmaların ürünlerinin bulunduğunu belirten Odabaş, Apimondia yani Uluslararası Arıcı Dernekleri Federasyonu’nun zaman zaman bal ürünleri konusunda yarışmalar düzenlediğini, bu yarışmalarda ilk üç sırayı alan firmaların bal ve bal ürünlerinin de tezgahlarında bulunduğunu anlattı. Piyasada satılan sahte balların laboratuvar ortamı dışında ayırımının yapılmasının mümkün olmadığını kaydeden Odabaş, vatandaşların güvenilir yerlerden bal almalarını istedi. Odabaş, bal ve arı ürünlerinin yanı sıra bal üreticilerine yönelik malzemelerin de satışını yaptıklarını belirterek, vatandaşların sağlıkları açısından işyerlerine uğramalarını ya da internet sitesini incelemelerini istedi.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 26 Eylül 2020
İmsak 05:01
Güneş 06:25
Öğle 12:37
İkindi 15:58
Akşam 18:38
Yatsı 19:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@