“Türkiye’de ölümlere sebep olanlar ihanetle yargılanmalı”

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Mehmet Fatih Gök, Kobani bahanesiyle ülkede yaşananların iktidarın açılım projesi ve yanlış politikalarının bir sonucu olduğunu ifade ederek, milli politikalara ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi.

Güncel 10.10.2014, 22:09 11.10.2014, 11:42
704
Kamu-Sen Konfederasyonu İl Temsilcisi Mehmet Fatih Gök, son günlerde yakın coğrafyada başlayan yangının yavaş yavaş ülkemize de sıçradığını üzülerek gördüklerini belirterek, Türk bayrağı yakılarak veya Atatürk büstlerinin yıkılmasıyla halkların kardeşliğinin sağlanamayacağını bildirdi.

Kamu-Sen İl Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenleyerek ülkede yaşanan gelişmeleri değerlendiren Gök, İsrail ve ABD’nin yazdığı Büyük Ortadoğu Projesi’ne baş aktör olarak, eş başkan sıfatıyla atanan ve başkalarının yazdığı yönettiği projelerde figüran olmaktan öteye gidemeyenlerin oluşturduğu stratejinin, Türkiye’yi derin bir açmazın içine hapsettiğini vurguladı.

Birçok bölgede, İŞİD terör örgütü bahanesiyle şehirlerin yangın yerine döndüğünü, PKK terör örgütünün hedef gözetmeden insanımıza saldırdığını, Kobani için eylem yaparak ülkeyi yangın yerine çevirmenin bir hak olarak görüldüğünü söyleyen Mehmet Fatih Gök, “Türkiye Kamu-Sen olarak uzun yıllardan beridir uygulanan politikaların ülkemizi bir bataklığa doğru çektiğini vurgulamamıza rağmen, stratejik derinlik, değerli yalnızlık, kardeşlik projesi, medeniyetler ittifakı gibi dışı süslü içi boş kavramlarla ülkemiz bir kaosa sürüklenmiştir” şeklinde konuştu.

Son günlerde bazı illerde sokağa çıkma yasaklarının ilan edildiğini, 35’in üzerinde vatandaşın hayatını kaybettiğini ve 100’ün üzerinde insanımızın da yaralandığı olayların sorumlularının ihanet suçuyla yargılanması gerektiğini bildiren Kamu-Sen Temsilcisi Gök, bu tablonun baş sorumlularının da emperyalist güçlerin oyuncağı olanlar olduğunu vurguladı.

“Bir tarafta Ortadoğu’yu hizaya getireceğini zannederek kahramanlığa soyunanların, diğer tarafta devletin değerlerini yok ederek, Andımız’ı kaldırarak, milli bayramlarımızı kutlamayı yasaklayarak, yeni Türkiye hayali kuranların yarattığı tabloda Türk bayrağını indirmek sıradan bir olay haline gelmiştir. Birilerinin eski Türkiye diye küçümsediği Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün büstlerinin ayaklar altına alınması, bu ülkede yaşayan herkes için bir zulümdür” diye sözlerini sürdüren Mehmet Fatih Gök, İŞİD ile Atatürk’ün bir ilgisi olmadığını, bu sonucun toplumun birbirine düşman edilmesinden kaynaklandığını bildirerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çözüm süreci adı altında başlatılan yıkım projesi yoluyla güvenlik güçleri pasifize edilmiş, terör örgütü belli bölgelerde adeta kendi devletini ilan etme noktasına gelmiştir. Bazı sendikaların, bu terör ortamını hafifletmek, itidal tavsiye etmek yerine, 2 günlük iş bırakma kararı alması da manidardır. Bu kargaşayı daha da ateşlemek, hiçbir sendikanın işi değildir. Kobani bahanesiyle şehirlerimizi yakıp yıkanlar, gitsinler şehirlerini savunsunlar. Ama gördük ki bu hainler sadece ekmeğini, aşını yediği vatanın evlatlarını hain pusularda sırtlarından vurmayı becerebiliyorlar.

Sonuç olarak gelinen süreç ve yıllardır uygulanan yanlış politikaların bizleri getirdiği nokta ortadadır. Yeni Türkiye söylemlerinin eskiyi kötülemenin; 90 yıllık hizmetlerin, birikimlerin yok sayıldığı, kazanımlarımızın birer birer imha edildiği, kurumların ve kişilerin birbirine düşman haline getirildiği görülmelidir. Her geçen gün ülkemizin önü alınamaz bir uçuruma doğru sürüklendiğini görmenin derin endişesi içindeyiz. İçeride; bu ihanet projesinden derhal vazgeçilmeli, eski Türkiye, yeni Türkiye gibi kavramlarla kamu görevlilerinin, devlet kurumlarının bir birine düşman edilerek siyasi rant sağlanmasına son verilmeli, devletin ve milletin değerleriyle yeniden barışılmalı, milli değerlerimizin içinin boşaltılmasına bir son verilmelidir. Dışarıda; başkalarının projelerine piyon olmanın, ucuz kahramanlık peşinde koşmanın, başka ülkeleri dizayn etme sevdasının, emperyalistlerin ekmeğine yağ sürdüğü artık görülmelidir. Türkiye, kendisi planlamadığı, kendisi kurmadığı ve kuralını kendisi koymadığı hiçbir oyunun parçası olmaması gerektiğini anlamak ve girdiği bu maceralı yoldan bir an önce dönerek milli politikalara ağırlık vermek zorundadır. Aksi halde, günümüzde yaşadığımız zorlukları, yıkımı ve kargaşayı arayacağımız daha büyük kaosları görmemiz sürpriz olmayacaktır.”
(Volkan SINAYUÇ)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 04:57
Güneş 06:22
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@