Türkiye Yeterlilikler Veri Tabanı Çalıştayı düzenlendi

Mesleki Yeterlilik Kurumu, Yükseköğretim Kurulu ve Yükseköğretim Kalite Kurulu işbirliğiyle düzenlenen ve ülkemizdeki 70 Yükseköğretim Kurumu’nun temsilcilerinin yanı sıra Millî Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kalite Kurulu, Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi (TYÇ) Kurulu’nda temsil edilen meslek kuruluşları ile işçi, işveren ve eğitim sendikaları temsilcilerinin katıldığı Türkiye Yeterlilikler Veri Tabanı Çalıştayı gerçekleştirildi.

Güncel 22.10.2018, 23:35 23.10.2018, 00:30
336
Türkiye Yeterlilikler Veri Tabanı Çalıştayı düzenlendi

Hitit Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Ömer Çırak ve Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Hasan Baylavlı’nın katıldığı etkinlikte, Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi ve Veri Tabanı ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Yönetmelik gereğince ülkemizdeki tüm yeterlilikler (diploma, sertifika ve belge gibi) ve yeterliliklere ait genel bilgiler, Türkiye Yeterlilikler Veri Tabanı’nda Türkçe ve İngilizce kayıt altına alınmakta ve düzenli olarak güncellenerek yerli ve yabancı kamuoyunun erişimine sunuluyor.

Bu çerçevede Yükseköğretim Kurumlarının TYÇ hakkında bilgilendirilmesi ve sundukları programlara ait bilgilerin (giriş şartları, öğrenme kazanımları, mezuniyet şartları gibi) Veri tabanına eklenmesi büyük önem taşıyor.

Bu kapsamda 17-18 Ekim günlerinde yapılan Çalıştay’da katılımcılara, Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi hakkında bilgi verilerek, Yükseköğretimde Kalite Güvence çalışmaları anlatıldı.

Çalıştay’da ayrıca çalışma grupları oluşturularak Yükseköğretim Kurumlarının Yeterlilikler kapsamında mevcut durumları, üniversite bilgi paketleri hakkında sorunları ve çözüm önerileri tartışılarak değerlendirildi. (Ömür SOYTEMİZ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@