Türk Eğitim-Sen’den AYM Başkanı’na mektup

Türk Eğitim-Sen Çorum Şube Başkanı Selim Aydın, Milli Eğitim Temel Kanunu’nda yapılan değişiklikle 8 bin okul müdürünün mağdur edildiğini belirterek, söz konusu yasanın iptal edilmesi için Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’a mektup gönderdi.

Güncel 26.11.2014, 23:52 26.11.2014, 23:53
437
Türk Eğitim-Sen’den AYM Başkanı’na mektup
Türk Eğitim-Sen üyeleri, Milli Eğitim Temel Kanunu’nun eğitimcileri mağdur ettiğini belirterek yasanın iptal edilmesi için Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’a mektup gönderdi.

Türk Eğitim-Sen Çorum Şube Başkanı Selim Aydın ile beraberindeki sendika üyeleri, AYM Başkanı Haşim Kılıç’a yazdıkları mektupları göndermek üzere Merkez Postane’ye geldi. Burada bir açıklama yapan Şube Başkanı Selim Aydın, Milli Eğitim Temel Kanunu’nda yapılan değişiklikle 8 bin okul müdürünün mağdur edildiği belirterek, kanunun iptal edilmesi gerektiğini söyledi.

Sözlü mülakat sınavlarında bazı sendika üyelerine pozitif ayrımcılık yapıldığını ifade eden Aydın, eğitim çalışanlarının bilgi, birikim ve tecrübelerinin de göz ardı edildiğini belirtti.

Ülkemizde eğitim sisteminin kaosa sürüklendiğini ve yanlış uygulamalara imza atıldığını vurgulayan Selim Aydın, “Milli Eğitim Bakanlığı’nı çalışanların huzurunu bozan bir bakanlık haline getirdiler. Çıkardıkları yasa tasarısı ile Milli Eğitim Müdürlüklerinin de elini güçlendirdiler. Okulundan 40 tam puan alan eğitim çalışanları bilgi, birikim ve tecrübeleri göz önünde bulundurulmayarak bizzat soykırıma uğratıldı. Yapılan mülakatlarla da soykırım tescillendi. Belli bir sendika üyelerine yönelik pozitif ayrımcılık yapıldı. Bu sendikanın başkanı arsızca ve utanmadan kongrelerinde yüzde yüz başarı sağladıklarını söyledi. ‘Geciken adalet, adalet değildir’ anlayışı ile bu sürece son verecek olan Anayasa Mahkemesi’nin hakkaniyet doğrultusunda vereceği karar eğitim çalışanlarını rahatlatacaktır” dedi.

Basın açıklamasından sonra, eğitim çalışanları tarafından imzalanan mektuplar Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’a iletilmek üzere gönderildi.
(Onur MÜLAZIM)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 22 Eylül 2020
İmsak 04:56
Güneş 06:21
Öğle 12:38
İkindi 16:03
Akşam 18:45
Yatsı 20:04

Gelişmelerden Haberdar Olun

@