“Tüp bebekte önemli başarılar elde ediliyor”

Sağlık Bakanlığı ile yapılan afiliasyon sonrasında Tıp Fakültesi’nde şimdiye kadar ilimizde yapılamayan veya yapılmayan pek çok operasyonun yapılabilir hale geldiğini ve bu noktada çok ciddi gelişmelerin kat edildiğini ifade eden Rektör Alkan, tıp biliminin çok zorlu süreçlerden geçilerek elde edilen bir bilim dalı olduğunu hatırlattı.

Güncel 19.02.2016, 00:58 19.02.2016, 00:58
1771
“Tüp bebekte önemli başarılar elde ediliyor”

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi’ni (İVF) ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Ziyarette Tüp Bebek Merkezi Klinik Sorumlusu Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ümit Görkem, merkezde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
Merkez bünyesinde ilk denemede tüp bebek uygulamasının başarılı sonuç verdiğini vurgulayan Yrd. Doç. Dr. Görkem, hastaya sezeryan ile doğum yaptırıldığını ve halen tüp bebek işlemi sonucunda gebe kalmış birçok hastanın gebeliklerinin sağlıklı bir şekilde devam ettiğini açıkladı.
Sağlık Bakanlığı ile yapılan afiliasyon sonrasında Tıp Fakültesi’nde şimdiye kadar ilimizde yapılamayan veya yapılmayan pek çok operasyonun yapılabilir hale geldiğini ve bu noktada çok ciddi gelişmelerin kat edildiğini ifade eden Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alkan, tıp biliminin çok zorlu süreçlerden geçilerek elde edilen bir sanat ve teknolojiden en çok etkilenen bilim dallarından birisi olduğunun altını çizdi.
Çok köklü bir geleneğe sahip olan hastanelerinin Tıp Fakültesi ile birlikte daha da güçlendiğini söyleyen Rektör Alkan, yaklaşık bir buçuk yıl önce Çorum ve bölgesinde ilk defa hizmet veremeye başlayan Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi’nde başarılı projelere imza atıldığını ifade ederek duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Her geçen gün hızla büyüyen Tıp Fakültesi bünyesinde başarılı çalışmaların her alanda artarak devam edeceğine inandığını belirten Alkan, başta Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mete Dolapçı, Hastane Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Sinan Zehir ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Tayfun Güngör olmak üzere tüp bebek merkezi ekibi; Yrd. Doç. Dr. Ümit Görkem, Yrd. Doç. Dr. Ercan Ayas, Op. Dr. Pınar Yıldırım, Hemşire Ebru Öztürk, Hemşire Münevver Cankar, Hemşire Ümmügülsüm Esen, Laboratuvar Teknisyeni Ömer Faruk Keleş, Laboratuvar Teknisyeni Çetin Alkan ve Tıbbi Sekreter Sevda Gebeş ile emeği geçen herkese teşekkür etti.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
31°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 04:58
Güneş 06:23
Öğle 12:37
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 20:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@