Tufan Köse: “Saraylarla itibar kazanılmaz”

Bu iktidar döneminde boşanmalar ve uyuşturucu kullanımının söyleyen Köse, hükümetin tespih çeker gibi yalanları bir bir sıraladığını, parayla pulla itibar sahibi olunmaya çalışıldığını ama itibarın erdem ve namusla olacağını vurguladı.

Güncel 22.12.2014, 01:26 22.12.2014, 01:27
1119
Tufan Köse: “Saraylarla itibar kazanılmaz”

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Milletvekili Av. Tufan Köse, Haziran 2015’te yapılacak olan milletvekilliği seçimleri öncesinde İl Başkanı Cengiz Atlas’ın görevinden istifa ederek aday olacağını açıkladı. Köse önceki gün yapılan gecede İl Başkanı Atlas’ı överek ‘yolun açık olsun’ dedi.
CHP Dayanışma Gecesi’ne katılarak burada hem ülke gündemini hem de partinin durumunu ele alan Milletvekili Tufan Köse, Türkiye’de iktidar eliyle yolsuzlukların örtbas edildiğini bildirdi.
Maneviyatçı iktidar döneminde boşanmalar ve icraların arttığını, iktidar mensuplarının tespih çeker gibi yalanları bir bir sıraladığını söyleyen Köse, “Türkiye’de boşanma sayısının en çok arttığı dönem AKP dönemidir. Bizim en acılı günümüz mütareke dönemidir. Ülke işgal altıdayken, bu coğrafyada hayat kadınının sayısının arttığı birinci dönem bu işgal yıllarıdır. İkinci dönem ise fazlasıyla AKP dönemidir. Bu mudur maneviyatçılık?. Bu iktidar döneminde cezaevleri doldu taştı. İcra dosyaları üç katına ulaştı. Yine bu iktidar döneminde uyuşturucu kullanımı da hat safhada arttı. Maalesef bonzai kullanımı neredeyse ilkokullara kadar düşmüş durumda.
Şimdi sarayla, parayla, pulla, itibar sahibi olmaya çalışıyorlar. Bizler eski Türkiye’nin insanlarıyız. Ben eski Türkiye’nin avukatıyım. Bizim için paranın, pulun, şanın, şöhretin bir önemi yok. Bizim için en önemli şey saygı zengini olmaktır. Bütün iddiamızda budur. Burada bulunan tüm insanların tek iddiası da budur. İtibar ve zenginlik bin odalı saraylarda olmaz. İtibar, erdem ve namusla olur. CHP’nin erdemli ve namuslu insanları, bu geceye katılarak, il başkanını ve bizleri onurlandırdınız. Biz birlik ve beraberliğimizi bozmayalım. 2015 yoksul Türkiye halkının zaferiyle geçecektir” dedi.
CHP İl Başkanı Cengiz Atlas’ın 2.5 yıldır Çorum’da tüm teşkilatları ile başarılı bir çalışma ortaya koyduğunu, girdikleri her seçimde oylarını artırdıklarını, partiye samimiyetle hizmet ettiğine inandığını anlatan Köse, milletvekilliği adaylığı için istifa edeceğini ve kendisine bu yolda başarı dilediğini sözlerine ekledi.
(Volkan SINAYUÇ)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
açık
banner303
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 04:57
Güneş 06:22
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@