Toyota C-HR, otomobil tutkunlarıyla buluştu

Toyota’nın yeni aracı C-HR, Toyota Plaza Şamlıoğlu’nda düzenlenen programla bazı Avrupa ülkeleri ile eşzamanlı olarak Çorumluların beğenisine sunuldu.

Toyota C-HR, otomobil tutkunlarıyla buluştu

Toyota’nın yeni aracı C-HR, Toyota Plaza Şamlıoğlu’nda düzenlenen programla bazı Avrupa ülkeleri ile eşzamanlı olarak Çorumluların beğenisine sunuldu.

16 Kasım 2016 Çarşamba 23:30
Toyota C-HR, otomobil tutkunlarıyla buluştu
 Türkiye’de üretilen ve tüm dünyanın merakla beklediği crossover segmentinin benzersiz aracı Toyota C-HR, bazı Avrupa ülkeleriyle eş zamanlı olarak Türkiye’de de ilk kez Toyota Plazalarda beğeniye sunuldu.
SUV sınıfına özgü güçlü duruşu hatchback otomobillerin sürüş dinamizmiyle harmanlayan Toyota C-HR için ÇORUM Toyota Plaza Şamlıoğlu tarafından tanıtım töreni düzenlendi. Eşsiz tasarımı, donanım ve teknolojik özelliklerinin yanında Toyota’nın yeni dizayn anlayışının da ilk ipuçlarını veren Toyota C-HR katılımcıların beğenisini topladı.Toyota C-HR’ın ilk gösterimi için düzenlenen törende bir konuşma yapan Toyota Plaza Şamlıoğlu Genel Müdürü Onur Şamlı, uzun zamandır bu anı beklediklerini belirterek “Bugün bizler için tarihi bir gün. Yeni modelimiz Toyota C-HR Avrupa’nın bazı ülkeleriyle birlikte aynı anda plazamızda da beğeniye sunuluyor. Toyota’nın yeni ve üstün özelliklere sahip modeli Toyota C-HR’ın Türkiye’de üretilip, tüm Avrupa ülkeleriyle birlikte dünyaya ihraç edilecek olmasıyla büyük heyecan, mutluluk ve gurur yaşıyoruz “dedi. Şamlı, Toyota’nın hedefini “Türkiye halkı için de en iyi otomobilleri üretmek ve Türkiye’nin en sevilen markası olmak” olduğunu da kaydetti.Çorumlu otomobil tutkunlarının büyük ilgi gösterdiği ve yakından incelediği Toyota C-HR, yapılan test sürüşleriyle de büyük beğeni toplayarak kullananlardan tam not aldı. Toyota C-HR’nin hatchback otomobillerin dinamizmiyle SUV sınıfına özgü güçlü duruşu buluşturduğunu anlatan Onur Şamlı, Toyota’nın ‘Sensual Tech’ adını verdiği yeni iç mekan tasarım konseptiyle teknoloji, fonksiyonellik ve görsel şöleni Toyota C-HR’da bir araya getirdiğini, sürücü ve yolcuları modern, çekici ve son derece ferah bir kabin karşıladığını ayrıca Toyota C-HR’da son derece zengin bir ekipman seviyesinin de sunulduğunu anlattı.Toyota C-HR bir önceliğinin de sürüş keyfi ile yakıt ekonomisini buluşturan yüksek verimlilik seviyesine sahip motorları olduğunu belirten Şamlı, 1,2 litrelik turbo benzinli motorun 116 HP güç ve 185 Nm tork ürettiğini, 100 km’de ortalama 5,9 litre yakıt tüketen motorun ortalama 134 gr/km CO2 salınım değeriyle çevreci ve tutumlu bir yapı vaat ettiğini dile getirdi.Şamlı, “122 HP güç üreten yeni hibrit motor 1.8 litre VVT-i motora sahip. Toyota’nın gelişmiş hibrit güç ünitesi, sadece daha yüksek bir verimlilik seviyesi sunmakla kalmıyor aynı zamanda çok daha etkin bir performans sağlıyor. Yapılan optimizasyonlar sayesinde termal verimliliği yüzde 40 iyileştirilen (benzinli bir motor için dünyanın en iyi değeri) motorla Toyota C-HR 3,8 lt/100 km ortalama yakıt tüketirken 86 gr/km ortalama CO2 emisyon salınımı gerçekleştiriyor” dedi.


(Erkan BAYATLI)