“TKDK desteğiyle yapılan yatırımlar gurur verici”

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Erol Kavuncu, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Çorum İl Koordinatörlüğünü ziyaret etti.

Güncel 26.03.2019, 22:50
376
“TKDK desteğiyle yapılan yatırımlar gurur verici”

(TKDK) IPARD II Programı Beşinci Başvuru Çağrı İlanına çıkması nedeniyle İl Koordinatörlüğünü ziyaret eden Milletvekili Kavuncu, İl Koordinatörü Mustafa Mansur Yalvaçer ile bir süre görüşerek, TKDK destekleri, bugüne kadar yürütülen çalışmalar ve çağrı ilanı hakkında bilgi aldı.

Ziyaret sonrasında bir açıklama yapan Milletvekili Kavuncu, bürokrat olarak çalıştığım zamanlarda çalışmalarını takip ettiği İl Koordinatörlüğünün, IPARD II Programı Beşinci Başvuru Çağrı İlanına çıkması nedeniyle ziyaret edip, destek vermek istediğini dile getirdi.

2013 yılından bu yana Çorum’da 170 milyon liralık yatırımı içeren 600’ü aşkın proje için 80 milyon lirayı aşan hibe desteğinde bulunulduğunu belirten Kavuncu, Bin kişiyi aşan istihdam sağlandığını, bu rakamların oldukça sevindirici olduğunu ifade etti. Kavuncu, “ Daha iyisi olamaz mı? Elbette olabilir. Bu konuda Çorumlu hemşerilerimize, Çorum’umuza yatırım yapmak isteyen müteşebbislere iş düşüyor. Devletimiz bu türden yatırımlara hibe desteğiyle katkı sağlıyor. Bu çağrı döneminde hayvancılık ve işleme-pazarlama sektörlerine yönelik projeler %40 ile %70 arasında değişen hibe oranlarıyla destekleniyor. Bu işe gönül vermiş insanımız için bulunmaz bir fırsat kapıya kadar gelmiş. En iyi şekilde istifade edilmesini temenni ediyorum. Çağrı döneminin gerek TKDK’ ya gerekse yatırım düşünen vatandaşlarımıza hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey’ in üzerinde önemle durduğu yerli ve milli tarım atağının gerçekleştirilebilmesi için hükümetimizin uygulamaya koyduğu bu destekleme programlarından yararlanarak ülkemizin gelişimine katkı sunmamız gerekmektedir. TKDK, bundan sonra da tarıma ve kırsala destek vermeye devam edecek” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 06 Aralık 2020
İmsak 06:12
Güneş 07:42
Öğle 12:36
İkindi 14:59
Akşam 17:20
Yatsı 18:45

Gelişmelerden Haberdar Olun

@