04 Mart 2014 Salı 12:39
Ticaret Borsası'ndan SMMMO'ya ziyaret

Çorum Ticaret Borsası Başkanı Ali Bektaş, Muhasebeciler Haftası nedeniyle Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nı (SMMMO) ziyaret etti.

Borsa yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu ziyarette Bektaş, SMMMO Başkanı Muzaffer Yıldırım şahsında tüm meslek mensuplarının haftasını kutladı. Bektaş, muhasebecilik ve denetim mesleği mensuplarının özellikle vergi yükümlüleri ile devlet arasında sağlam bir köprü görevini üstlendiğine, kamuya bilgi ve belge üreterek ülke ekonomisinin temel taşlarını oluşturduklarını söyledi.

SMMMO Başkanı Muzaffer Yıldırım da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, muhasebeciliğin büyük sorumluluk gerektiren zor bir meslek olduğunu söyledi.

Devlet ile iş dünyası arasında güvenli bir köprü vazifesi gördüklerini dile getiren Yıldırım, "Her geçen gün artan iş yükü, meslekte yaşanan sıkıntılar, artan evrak sayıları ve mevzuat değişiklikleri mesleği oldukça zor bir hale dönüştürmüş, bu durum da mesleğin icrasını zorlaştırmıştır. Muhasebe, finansal raporlama ve denetim, işletmelerin ve doğal olarak ülke ekonomilerinin gelişiminde önemli fonksiyonlar üstlenmektedir. Sağlıklı ve güvenilir finansal raporlama, sağlıklı bir ekonominin temel taşlarından biridir" dedi.

Yıldırım, tüm meslek mensuplarının sürekli güncel konuları takip ederek, kendisini geliştirerek yüksek sorumluluk anlayışı ile çalışıp bu onurlu zor mesleği ifa ettiğini sözlerine ekledi. (İHA

Son Güncelleme: 04.03.2014 12:43