TGK, terörü lânetledi

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun (TGK) 6. Başkanlar Kurulu toplantısı Hatay Gazeteciler Cemiyeti'nin ev sahipliğinde düzenlendi.

Güncel 22.03.2016, 23:47 22.03.2016, 23:47
215
TGK, terörü lânetledi

18-20 Mart 2016 tarihleri arasında düzenlenen toplantıya 7 federasyon ve buna bağlı 87 Gazeteciler Cemiyeti ve basın meslek kuruluşunun temsilcileri katıldı.
Karadeniz Gazeteciler Federasyonu (KGF) Başkan Yardımcısı ve Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen’in de katıldığı toplantıda konuşan TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Türkiye’de son günlerde yaşanan terör saldırılarını kınadı.
İskenderun’da düzenlenen basın toplantısında da terörü lanetleyen Nuri Kolaylı, basın-yayın camiası temsilcilerine seslenerek terörün amacına hizmet edebilecek görüntü ve haberlerden titizlikle kaçınması gerektiğini söyledi.
TGK’nın ortak bildirisinde de yer alan açıklamasında, Türkiye’nin içinde bulunduğu iç ve dış tehditlere dikkat çeken Kolaylı, şöyle konuştu:
“Ortadoğu’da ve sınırlarımızın hemen yanında insanlık tarihinin kanlı savaşlarından biri yaşanmaktadır. Bu durumun doğurduğu kaos ortamı, ülkemizi derinden etkilemektedir. Savaştan kaçan milyonlarca sığınmacı güvenli topraklar olarak Türkiye’yi seçmekte, büyük bir mülteci akını yaşanmaktadır.
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanlar Kurulu olarak, medeniyetlerin beşiği, huzur ve hoşgörünün hakim olduğu Hatay’dan öncelikle, Ortadoğu’daki savaş ortamının bir an önce son bulmasını diliyoruz.
Bölgedeki karışıklıktan yararlanan çeşitli terör örgütleri, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne ve kardeşliğimize yönelik saldırılar gerçekleştirmekte, huzur ve güven ortamını baltalamaya çalışmaktadır. Terör son günlerde Ankara ve İstanbul gibi metropol kentlerimizi hedef seçmiş, güvenlik güçlerimizden masum insanlara, onlarca kişiyi katlederek, çirkin yüzünü bir kez daha göstermiştir.
Türkiye’nin dört bir yanından gelerek Hatay’da toplanan, 20 bini aşkın basın mensubunun temsilcileri olarak, terör saldırılarında güvenlik güçlerimizi şehit vermenin, çok sayıda vatandaşımız ve ülkemizde bulunan konukları kaybetmenin derin acısını yaşıyoruz.
Ayrıca, Doğu ve Güneydoğu’da yayın yapan medya kuruluşları ve meslektaşlarımız, terör belası yüzünden görevlerini özgürce yapamamaktadırlar. Konfederasyonumuz konunun sonuna kadar takipçisidir ve meslektaşlarımızın yanındadır. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanlar Kurulu olarak gerekli tedbirlerin alınması konusunda, ilgililere çağrıda bulunmaktayız.
Bu ortamda, ülkemizdeki tüm meslektaşlarımızın da, terörün amacına hizmet edebilecek görüntü ve haberlerden titizlikle kaçınmasını bekliyoruz. Unutulmamalıdır ki; gerekçesi ne olursa olsun ve nereden gelirse gelsin terör bir insanlık suçudur. Bu nedenle aklıselim tüm kesimlerce lanetlenmeli ve terörle mücadele edilmelidir. Birlik - beraberliğimizi, kardeşliğimizi ve demokratik yaşamı hedef alan terör saldırılarını Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanlar Kurulu olarak lanetliyor, aziz şehitlerimize ve terörist saldırılarda yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 15 Ağustos 2020
İmsak 04:08
Güneş 05:44
Öğle 12:50
İkindi 16:38
Akşam 19:46
Yatsı 21:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@