TGF Başkanlar Konseyi yarın Abhazya'da başlıyor

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun (TGF) 44. başkanlar Konseyi Abhazya Cumhuriyeti’nde yapılıyor. Toplantıda Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği’ni Başkan Vekili Hacı Odabaş temsil edecek.

Güncel 08.05.2014, 23:35 08.05.2014, 23:35
386
TGF Başkanlar Konseyi yarın Abhazya'da başlıyor

Abhazya Cumhuriyeti’nin davetlisi olarak, Türkiye’de kurulu bulunan Abhazya Federasyonu’nun organizasyonu ile 8-13 Mayıs tarihleri arasında Abhazya Cumhuriyeti’nde gerçekleşecek olan TGF Başkanlar Konseyi’ne, Federasyona bağlı Gazeteciler Cemiyetlerinin Başkan ya da temsilcileri katılacak.

Türkiye genelinde 80’e yakın meslek kuruluşunun üye olduğu, ayrıca Azerbaycan ve KKTC’den de meslek kuruluşlarının da bünyesinde bulunduğu TGF, ülkemizin en yaygın ve en büyük meslek örgütü olarak biliniyor. Genel Başkanlığını İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel’in yaptığı TGF, iki ayda bir gerçekleştirdiği Başkanlar Konseyi’nin her toplantısını ayrı bir kentte ya da bölgede yapıyor.

Bu toplantılarda gazetecilik mesleğinin ve gazetecilerin sorunlarıyla ilgili etkinlikler, oturumlar ve toplantılar yapan TGF, her Başkanlar Konseyi toplantıları sonunda, sorunların çözüm yoluna işaret etmek amacıyla “sonuç bildirgesi” yayınlıyor. Bu kapsamda, TGF’nin Abhazya’da gerçekleştireceği toplantının sonunda yayınlanacak “Sonuç Bildirgesi”nde de önemli konulara işaret etmesi bekleniyor.

Abhazya'daki toplantıya ÇGD Bursa Şubesi Başkanı Yüksel Baysal, Yönetim Kurulu Üyeleri ile Abhaz Federasyonu temsilcileri de iştirak ediyor. Toplantıda Gazeteciler Federasyonu’nun Çorum’daki tek üyesi olan Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği’ni Başkan Vekili Hacı Odabaş temsil edecek.
(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 04:55
Güneş 06:20
Öğle 12:38
İkindi 16:04
Akşam 18:47
Yatsı 20:06

Gelişmelerden Haberdar Olun

@