“Terörü lanetliyoruz”

KESK Çorum Şubeler Platformu, yazılı bir açıklama yaparak Fransa’daki terör olayını kınadı.

“Terörü lanetliyoruz”

KESK Çorum Şubeler Platformu, yazılı bir açıklama yaparak Fransa’daki terör olayını kınadı.

16 Temmuz 2016 Cumartesi 00:58
“Terörü lanetliyoruz”

Fransa için önemli bir gün olan 14 Temmuz’da yaşanan saldırıda resmi açıklamalara göre 84 kişi hayatını kaybederken, yaralı sayısı da 100’ü aştı. KESK, yaşanan saldırı ile ilgili “Bu acımasız saldırıyı ve arkasındaki güçleri lanetliyoruz” ifadesini kullandı.
KESK tarafından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:
“Aylardır başta Türkiye olmak üzere, Ortadoğu’nun ve Avrupa’nın önemli merkezlerinde yaşanan saldırı ve katliamların hedefi hangi ırk, inanç ya da siyasi düşünceden, kadın, erkek ya da çocuk ayrımı yapmadan masum ve savunmasız insanlar olmuştur. Kimler tarafından ve ne amaçla gerçekleştirildiği bilinen bu tür acımasız korkutma ve yıldırma amaçlı olduğu açıktır.
Türkiye ve Avrupa halkları başta olmak üzere, tüm dünya halklarının geleceğini tehdit eden bu yaşam ve insanlık düşmanı saldırılara ve arkasındaki karanlık güçlere karşı ortak tutum alınması ve enternasyonal dayanışmanın güçlenmesi gerektiği açıktır.
Bizleri insanlığın ortak evrensel değerlerine karşı saldırılarla susturacaklarını, korkutacaklarını zannedenler amaçlarına asla ulaşamayacak ve kazanan mutlaka dünya halklarının emek, demokrasi ve barış mücadelesi olacaktır.
KESK olarak, yaşanan saldırı nedeniyle Fransa halklarına bir kez daha başsağlığı diliyor, benzer acıları defalarca yaşamış olmanın üzüntüsüyle acılarını yürekten paylaştığımızın bilinmesini istiyoruz.”
(Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 16.07.2016 00:58
Anahtar Kelimeler:
“Terörü Lanetliyoruz”