"Terör saldırılarında milletimiz hedef alındı"

Sağlık-Sen Çorum Şubesi Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hacı Nuri Lafcı, son zamanlarda yaşanan acıların Türkiye’nin geleceği açısından son derece kritik ve tarihi bir eşikte olunduğunu gösterdiğini ifade etti. Irak ve Suriye’de yaşatılanların Türkiye’de de yaşatılmak istendiğini, bunun içinde en kirli oyunların oynandığını belirten Lafcı, “Küresel siyasetin Ortadoğu’da ürettiği katliamların benzerini Türkiye’ye yaşatma hesaplarını görüyoruz” dedi.

Güncel 19.10.2015, 23:54 19.10.2015, 23:56
296
"Terör saldırılarında milletimiz hedef alındı"

Çözüm sürecini, Cumhuriyet tarihinin en büyük adımlarından birisi olarak değerlendiren ve milletçe sahiplenildiğini ifade eden Lafcı, “Eli kanlı terör örgütü, içteki ve dıştaki uzantılarıyla birlikte planladığı haince saldırılarla bu süreci sabote etmiştir. Son aylarda yaşanan terör olaylarıyla topyekün milletimiz hedef alınmıştır. Terörün arkasındaki küresel şer odaklarının amacı; Türkiye’de huzur ve istikrarı yok etmektir. Toplumda siyasal, ideolojik ve etnik kamplaşmalar, kutuplaşmalar derinleştirilmek istenilmektedir. Devletimizi halkını koruma noktasında acz içinde göstermek istenilmektedir. Demokratik kazanımlarımız, ekonomik ve sosyal kazanımlarımız, herşeyden önemlisi kadim medeniyet hamlelerimiz yok edilmek istenilmektedir. Bu nedenle milletimize böylesi anlarda düşen, acıyı ve umudu paylaşmak, teröre karşı tek ses ve tek yürek olmayı başarabilmektir” dedi.
Ülke içindeki ihanet şebekeleri ve vesayet odaklarının derdest edildiği günlerde, küresel ortaklarının başlattığı kirli ve sinsi savaşa maruz kalındığını belirten Lafcı, ülke kaderinin şer odakları tarafından tayin edilmesinin istenmemesi durumunda Kürt’üyle, Türk’üyle, Alevi-Sünnisi ile bütün vatan evlatlarının tek yürek olması gerektiğini söyledi.
Lafcı, “Türkiye’yi vesayetten demokrasiye taşıyan sivil toplum hareketi olarak, medeniyet idealine, sosyal adalet ve refah toplumu hedeflerine odaklanmış kadrolar olarak, Yeni Türkiye’nin inşası ve bekası mücadelesine hayati bir sorumluluk olarak bakmaktayız. Türkiye’yi millet iradesinin tecelli edeceği 1 Kasım seçimlerine güven içinde kavuşturmak, Türkiye’yi sağduyunun, birlik ve kardeşlik ikliminin hâkim olduğu bir geleceğe taşımak için gecemizi gündüzümüze katacağız. Bir yanlışlığı gördüğümüzde mümkünse elimizle, değilse dilimizle, o da mümkün değilse buğz ederek düzeltmeyi benimsedik. Sendikacılığı iyiliği önermenin, kötülükleri engellemenin iz düşümü olarak yapıyoruz. Bizim sendikacılığımızda değer var, insan var, merkezde insan var” dedi.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@