“Teknolojiyi üretmemiz gerekiyor”

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi’nde düzenlenen programda öğrencilerle bir araya geldi.

Güncel 21.04.2019, 21:30
363
“Teknolojiyi üretmemiz gerekiyor”

Üniversite ile 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi’nin uzun süredir ortak projeler yaptığını ve bunların da artarak devam edeceğine yürekten inandığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan, üniversitenin kapılarının tüm MEB’e ve ilin tüm paydaşlarına açık olduğunu belirtti.

Zamanın hızlı geçtiğine dikkat çekerek, her alanda yapılacak bir şeyler olduğunu ve bu bağlamda zamanının olabildiğince iyi kullanılması gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Alkan, teknolojiyi kullanmanın yeterli olmadığını, teknoloji üretmek gerektiğini ifade ederek, “Yapabileceğinizin en iyisini yapmaya gayret edin. Her mesleğin en iyisine ve yetişmiş nitelikli insan gücüne ihtiyacımız var” dedi.

Hayatı yön veren insanların sıradan insanlar olmadığını ve elde edilen tüm güzel sonuçların da bir bedelinin olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Alkan, “Önemli olan kendiniz dışında kaç kişiye daha faydalı olduğunuz, ne yaptığınız ve ne bıraktığınızdır. Dünyayı değiştirecek olanlar sizlersiniz. Bununla ilgili tüm varlığımız kültürümüzde ve mayamızda var. Sizler bu altyapıya sahipsiniz. Gerçekten nitelikli ve topluma yarar sağlayan çalışmalar yapmalıyız” dedi.

(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
10°
açık
banner303
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 04:57
Güneş 06:22
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@