“Teknisyenlerin sorunları çözülmeli”

Sağlık-Sen Şube Başkanı Ahmet Saatcı 6 Aralık Diş Protez Teknisyen/Teknikerleri Günü’yle ilgili bir kutlama mesajı yayınladı.

Güncel 06.12.2019, 23:58 07.12.2019, 00:01
206
“Teknisyenlerin sorunları çözülmeli”

Zor şartlar altında yoğun tempo ile çalışan, işin niteliğinin önemsenmeyip niceliğinin önemsendiği bir sistemde sağlık hizmeti sunmaya çalışan ve bu hizmeti sunarken birkaç yıldan sonra meslek hastalıklarına yakalanan Diş Protez Teknisyen/Teknikerleri Günü’nü kutladığını vurgulayan Ahmet Saatcı, bu günlerin sorunların çözümüne katkı sağladığı günler olmasını dilediğini vurguladı.

Diş Protez Teknisyenlerinin çalışma şartlarındaki olumsuzluklara ve fiziki yetersizliklere de değinen Ahmet Saatcı; “Protez yapımında kullanılan maddelerin kanserojen olması nedeniyle Diş Protez Teknisyenleri’nin sağlıkları ciddi tehdit altındadır. Çalışanlar, bir meslek hastalığı olan silikozisle karşı karşıya kalmaktadırlar. Var olan ciddi sorunlarla birlikte Sağlık Bakanlığı’nın Diş Protez Teknisyenlerinin iş yükünü arttıran genelgesine Sağlık-Sen olarak dava açtık. Dava süreci halen devam etmektedir. Diş protez teknisyenleri pek çok sorunla birlikte hizmet üretmektedirler.

Çalışma şartlarındaki olumsuzluklar, çalışma ortamlarındaki fiziki yetersizlikler, çalışma sürelerinin fazlalığı ve iş yükünün arttırılması gibi sorunlar çalışanların sağlığını tehdit etmekle birlikte iş motivasyonlarını da olumsuz etkilemektedir. Sağlık-Sen olarak, diş protez teknisyenlerimizin sorunlarının çözüme kavuşturulması ve çalışanların lehine olacak ilgili düzenlemelerin ivedilikle hayata geçirilmesi temennisiyle çalışanlarımızın 6 Aralık Diş Protez Teknisyen/Teknikerleri Günü’nü kutluyoruz” dedi.

(Mehmet DALAR)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-2°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 27 Kasım 2020
İmsak 06:04
Güneş 07:33
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@