“Tek çaremiz, hukuk devleti”

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, TBB'nin 48. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

“Tek çaremiz, hukuk devleti”

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, TBB'nin 48. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

04 Ağustos 2017 Cuma 20:18
“Tek çaremiz, hukuk devleti”

Feyzioğlu Anıtkabir Özel Defteri’ne, "Adil yargılamadan, savunma hakkından ve hukuk devletinden verilen her ödün, Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığını hedef almış terör örgütleri ile onların arkalarındaki güçleri memnun etmektedir. Evlatlarımızı bir refah devletinde yaşatmak için tek çaremiz, seksen milyon vatandaşımızı hukuk devleti paydasında buluşturmak ve yeniden kucaklaştırmaktır" diye yazdı.

Türkiye Barolar Birliği heyeti, Aslanlı Yol'dan yürüyerek Büyük Önder Atatürk'ün mozolesine geldi. Feyzioğlu'nun, mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunan heyet, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan TBB Başkanı, deftere şunları kaydetti:

"Türkiye Barolar Birliği'nin 48. kuruluş yıldönümü vesilesiyle bir kez daha huzurunuza çıktık.

Türkiye, zor bir dönemden geçiyor. Ülkemiz, bölgemizi yeniden şekillendirmek isteyen bir takım küresel güç odaklarının ve onların kullandığı maşa terör örgütlerinin tehdidi altında.

Vatanımızın ve Türk Milleti'nin bölünmez bütünlüğünü korumak, evlatlarımızı bir refah devletinde yaşatmak için tek çaremiz, seksen milyon vatandaşımızı hukuk devleti paydasında buluşturmak ve yeniden kucaklaştırmaktır.

Tasada ve kıvançta birbirimize sarsılmaz bir millî bilinçle sarılmamız, Milletimizin tarih boyunca varlığını hedef almış tüm tehditlere karşı ortaya koyduğu emsalsiz birliği bir kez daha ortaya koyabilmemiz için; herkese güven veren, bağımsız ve tarafsız bir yargıya ihtiyacımız vardır.

Adil yargılamadan, savunma hakkından ve hukuk devletinden verilen her ödün, Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığını hedef almış terör örgütleri ile onların arkalarındaki güçleri memnun etmektedir.

Tüm barolarımızla ve her gün her saat vatandaşlarımızın hakları için en ön safta mücadele eden on binlerce meslektaşımızla birlikte; kurduğunuz ve bize emanet ettiğiniz laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet payidar kalması için engeller ne olursa olsun yorulmadan, dinlenmeden, ışıklı yolunuzda yürümeye devam edeceğimizi, görev belgemizin Gençliğe Hitabe'niz olduğunu yüksek huzurunuzda Türk Milleti'nin bilgilerine bir kez daha arz ediyoruz."

(Recep SERBES)

Son Güncelleme: 04.08.2017 20:20