TED zili yakında Çorum’da çalacak

Türk Eğitim Derneği (TED) Çorum Koleji, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında Özel DESA Eğitim Danışmanlık ve Yay. Ticaret Ltd. Şti. tarafından TED işbirliğiyle Çorum’da açılacak.

Güncel 18.02.2014, 22:14 18.02.2014, 23:41
2188
TED zili yakında Çorum’da çalacak
Özel DESA Eğitim Danışmanlık ve Yay. Ticaret Ltd. Şti. tarafından Türk Eğitim Derneği işbirliği ile kurulan TED Çorum Koleji, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçmeye hazırlanıyor.

Araştırmacı ve yenilikçi eğitim yöntem ve teknikleriyle öğrencilerine hayat boyu sürecek başarının yolunu açmayı amaçlayan TED Çorum Koleji’nde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde, deneyimli Türk ve yabancı öğretmenleriyle eğitim verilecek.

Dalgıçlar Otel’de düzenlenen bir basın toplantısı ile TED Çorum Koleji hakkında bilgi verildi. TED Çorum Koleji’yle ilgili gelişmeleri paylaşmak için gerçekleştirilen basın toplantısına, TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, TED Çorum Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kenan Dalgıç, TED Genel Müdürü Sevinç Atabay, TED Çorum Koleji Kurucu Temsilcisi Mustafa Eren Dalgıç,TED Çorum Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Çifçi katıldı.

TED Çorum Koleji Yönetim Kurulu üyesi Erkan Çifçi, yaptığı konuşmada, öğrenci odaklı, farklılıklara saygılı, bilgiyi keşfettiren ve takım çalışmasına inanan eğitim anlayışıyla hareket edeceklerini söyledi. Her biri farklı dünyalara sahip çocukların içindeki cevheri açığa çıkarmanın ve dünya standartlarına uygun biçimde geliştirmenin temel ilkeleri olacağını vurguladı.

Toplam 21 bin metrekarelik alanda 886 öğrencinin eğitim göreceği okulda; iki kapalı spor salonu, bir çok amaçlı salon, bir yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, plastik sanatlar atölyesi gibi birçok derslik, hobi ve etkinlik alanlarının bulunduğunu dile getiren Çifçi, “Yaklaşık 15.000 metrekarelik açık alanda ise 3 basketbol sahası, etkinlik alanı,tenis kortu ve bahçeler bulunmaktadır. Okulun irtibat ofisi, 01 Mart 2014 tarihinden itibaren Gazi Cd. No:65 Çorum adresinde öğrencilerimiz ve velilerimiz ile TED eğitimini tanıştırmak için hizmete girecektir” dedi.

TED Çorum Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kenan Dalgıç ise, “TED Çorum Kolejinin Çorum’a kazandırmanın gurununu ve mutluluğunu yaşıyoruz.Türk Eğitim Derneğine, Başkanımız Selçuk Pehlivanoğlu şahsında teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Toplantıda bir konuşma yapan TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ise ; TED Çorum Koleji vereceği eğitimle donanımlı, toplum ve ülke sorunlarına karşı farkındalığı ve çözüm üretme bilinci yükseknitelikli yeni nesiller yetiştireceğini ifade etti.
(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner35
15°
parçalı az bulutlu
banner255
banner133
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@