TED Çorum Koleji’nde “BTEC” sertifika sevinci

Çorum TED Kolejinde 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında uygulanan BTEC 1 Sertifika Programında başarılı olarak sertifika almaya hak kazanan öğrencilerin sertifikaları düzenlenen törenle verildi. Törene TED Çorum Anaokulu-İlkokul-Ortaokul Müdürü Hakan Şahindoğan, TED Çorum Koleji Lise Müdürü H. Hüseyin Hastaoğlu, Pearson BTEC Sorumlusu Cem Sezer, öğrenci velileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Güncel 09.12.2017, 00:40
1177
TED Çorum Koleji’nde “BTEC” sertifika sevinci

Yapılan açıklamalarda, BTEC 1 Sertifika Programında öğrenciler “Sosyal Medya” alanında çalışma yapıldığı, merkezi İngiltere olan çalışmalarda İngiltere’den gelen yıllık çalışma programları doğrultusunda öğrencilere eğitim verildiği, çalışmaların dönem dönem raporlar düzenlenerek incelenmek ve değerlendirilmek üzere İngiltere’ye gönderildiği, titiz bir çalışma gerektirdiğinden BTEC programının Türkiye Temsilcisi Pearsen şirketi temsilcileriyle sürekli iletişim içinde bulunulduğu belirtildi.

Sertifika dağıtım programında 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında lise öğrencilerine “Fen Bilimleri Uygulamaları” alanında BTEC 3 Diploma programı uygulanacağı, sürenin iki yıl olacağı bilgisi verildi. Ortaokullarda ise “Sosyal Medya” alanında BTEC çalışması yapılacağı okul yönetimi tarafından açıklandı. Daha sonra BTEC sertifikası almaya hak kazanan öğrencilerin sertifikaları dağıtıldı.

BTEC NEDİR?

“Açılımı eğitimsel mükemmellik anlamına gelen ve yurt dışındaki üniversitelere geçişte İngiltere’nin en büyük akreditasyon kurumu olan Edexcel’in denklik kabul ettiği BTEC programı, öğrencilere mesleki yeterlikler kazandırmayı amaçlayan, uygulama odaklı, pratik ve canlı bir eğitim modelidir.

BTEC programları ile örencilere yükseköğretime girişte gerekli olan becerileri kazandırmak, onların hayallerindeki mesleklere ilişkin yeterlikleri kazandırmak ve onları sektörün önde gelen firmaları için tercih edilen bireyler haline getirmek hedeflenmektedir. Avrupa, ABD, Asya ve Avusturalya üniversiteleri ile dünya çapındaki firmalar tarafından kabul gören bu program sürekli geliştirilip yenilenerek öğrenenin, işverenin ve çağın ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmıştır.”

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@