Taş: “Sahip olduğumuz tüm zenginlikleri değerlendirelim”

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Yakup Taş doğalgaz rezervinin keşfinin Yeniden büyük Türkiye hedefine ulaşmak için önemli olduğunu söyledi.

Güncel 23.08.2020, 21:55
689
Taş: “Sahip olduğumuz tüm zenginlikleri değerlendirelim”

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Yakup Taş doğalgaz rezervinin keşfinin Yeniden büyük Türkiye hedefine ulaşmak için önemli olduğunu söyledi.

Yüce Allah’ın ülkemize verdiği zenginlikleri mali kaynağa dönüştürerek yeniden büyük Türkiye hedefine ilerleyebileceğimizi belirten Yakup Taş, bu rezervin bulunmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Fatih sondaj gemisinin bulduğu 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi ile ilgili yazılı bir açıklama yaparak keşfedilen rezerv ile en az 6 yıl süreyle gaz ithalinin ve yurtdışına giden milyarlarca doların önüne geçileceğini belirten Yakup Taş, “Bu da cari açığımızın önemli ölçüde azalmasını sağlayacak çok olumlu bir gelişmedir. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyor ve bu rezervin tespit edilmesinde emeği bulunan tüm yetkililere, teknik ekibe ve çalışanlara teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Sahip olduğumuz zenginlikleri en iyi şekilde değerlendirmesi gerektiğini anlatan Taş, yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Sadece doğalgaz değil, sahip olduğumuz tüm doğal zenginlikleri değerlendirmemiz hem cari açığımızı azaltmak, hem de borçlanmadan mali kaynak elde edebilmemiz için son derece önemlidir. Bu gerçek Milli Görüş tarafından 50 senedir dile getirilmektedir ve en son olarak partimizin “Milli Kaynak Paketlerimiz-1” kitabında da Doğu Akdeniz’de bulunan doğalgaz rezervlerimizin, güneş enerjisi ve su başta olmak üzere çeşitli doğal kaynaklarımızın değerlendirilmesinin ekonomik açıdan muazzam boyuttaki önemine işaret edilmiştir.

Borç ve faiz belasından kurtulmak, dış ticaret açığı yerine dış ticaret fazlası veren ülke haline gelmek, milli gelirimizi gerçek manada artırmak, gerçekten zenginleşmek için; partimiz tarafından hazırlanan “Milli Kaynak Paketlerimiz-1” kitabında belirtilen adımların atılması ve böylelikle borçsuz -zamsız - ilave vergisiz bir şekilde yıllık 150 milyar dolar kaynak üretilmesi, bu kaynakla da halkın refah seviyesinin artırılması ve yine bu kaynağın desteğiyle AR-GE, üretim ve katma değerli ihracat seferberliğinin başlatılması gereklidir”

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@