Tarım’da “Etik” toplantısı

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından “Etik Haftası” kutlamaları çerçevesinde ‘Etik’ konulu toplantı düzenlendi.

Tarım’da “Etik” toplantısı

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından “Etik Haftası” kutlamaları çerçevesinde ‘Etik’ konulu toplantı düzenlendi.

02 Haziran 2016 Perşembe 22:59
Tarım’da “Etik” toplantısı

Kurum Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erken Elfaz Ermiş, İl Müdür Yardımcısı Muzaffer Gülgün, Şube Müdürleri ve çok sayıda personel katıldı. Toplantıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Muzaffer Gülgün ve Bilgisayar İşletmeni Sedat Bülbül tarafından “Etik nedir, etik davranış ilkeleri, İl Müdürlüğü etik davranış kuralları” hakkında bilgiler verildi.
Toplantıda konuşan İl Müdürü Ermiş, etiğin, insanlara ahlaki değerleri hatırlatmak, insanlarda bu bilinci geliştirmeye yardımcı olmak olduğunu söyledi. İş hayatında etik değerlerin varlığının o iş yerinde günlük işlerin başarısını doğrudan etkileyerek, çalışanların performansını olumlu yönde artıracağını vurgulayan Ermiş konuşmasında şöyle dedi: “Mesleki görevimizde etik ilkelere uygunluk, kişisel ve kurumsal başarı konusunda büyük önem taşımaktadır. Etik davranış ilkeleri doğrultusunda birlikte hareket etmek, sorunların çözümünde kolaylaştırıcı rol oynayacaktır. Etik konusu kapsamında giren ödül ve ceza kavramlarına da değinmek istiyorum.
Kamu kurum ve kuruluşlarında ödül ve ceza sisteminin tekrar gözden geçirilmesi gerektiği kanaatindeyim. Bugün bu konuda kamu kurum ve kuruluşları özel sektörün gerisinde kalmış durumda. Özel sektörde örnek teşkil edebilecek çok güzel uygulamalar mevcut bu konuda kamu kurumlarının daha iyi duruma gelmesini temenni ediyorum. Biz yönetici olarak çalışanlarına karşı, iş etiği ilkelerini ön planda tutan bir yönetim anlayışı benimseyerek, İşyerini benimseyen, verimli bir şekilde çalışan siz değerli çalışma arkadaşlarıma Şahsım, Müdür Yardımcılarım ve Şube Müdürlerim adına teşekkür ediyorum”
(Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 02.06.2016 22:59