“Taleplerimizi 1 Mayıs'ta haykıracağız”

Emek Partisi (EMEP) İl Başkanı Cafer Gökmen, tüm işçi ve emekçileri bugün saat 11.00’de Pirbaba Parkı önünde toplanarak Saat Kulesi’nde yapılacak olan mitinge davet etti.

Güncel 01.05.2018, 00:57
398
“Taleplerimizi 1 Mayıs'ta haykıracağız”

1 Mayıs’ın emekçilerin insanca bir yaşam talebi ile tüm dünyada ve ülkede kapitalist sömürüye karşı çıktığı gün olduğunu belirten Gökmen, “İşsizliğin, yoksulluğun her geçen gün daha da derinleştiği, her yıl binlerce işçinin iş cinayetlerine kurban gittiği, kadrosuz esnek çalışmanın güvencesizliğinde, açlık sınırının çok çok altında düşük ücretlerle kölece çalıştırılırken, bir yandan da yeni vergi ve zamlarla bir kez daha soyuluyoruz” dedi.

İşçi ve emekçilerin insanca bir yaşam ve çalışma talebiyle alanları doldurması gerektiğini kaydeden Gökmen, “AKP hükümetince inşa edilen tek adam tek parti rejimiyle, gerçekler, acımasız bir baskı ve sömürüye işaret etmektedir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hak, adalet ve hukukun üstünlüğüne, demokrasiye daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Ülkenin ve emekçi halkın, hiçbir sorununu çözemeyen AKP hükümeti ekonomiyi krizin eşiğine getirmiş, iç ve dış borçlar almış başını gitmiş, işsizlik çığ gibi büyümüş, taşeronda çalışanlara kadro sözü binlerce çalışanı mağdur etmiştir. Kadın çalışanların çalışma koşularının iyileştirilmesi ve eşitlik talepleri yok sayılmış, kadın cinayetleri ve çocuk istismarları katlanarak artmış, bunları önlemek için, köklü çözümler üretilememiştir.

Ülkemizin ve halkımızın ekonomik, siyasal ve sosyal sorunlarını çözemeyen, tercihlerini hep patronlardan ve emperyalist tekellerden yana kullanan, halka yabancılaşan, bu hükümetin ülkeyi yönetme sorunu vardır. Başarısızlıklarını gizlemek ve sorunları seçimlerden sonraya bırakarak, tek adam rejimi inşası için güç toplamak istemektedir. Eşit adil demokratik bir seçim talepleriyle de alanlarda olacağız. Ülkemiz bu koşullarda ve seçim atmosferinde 1Mayıs’a giriyor, sorunlarımız ortak, taleplerimizle, aramıza çekilmek istenen hiç bir yapay ayrıma izin vermeden birleşerek bir sel gibi alanları dolduralım. Bu sömürü ve zulüm düzenine dur diyelim” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 02 Aralık 2020
İmsak 06:08
Güneş 07:38
Öğle 12:35
İkindi 14:59
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@