Süt Birliği’nde yeniden Mehmet Gayretli

Çorum İli Süt Üreticileri Birliği’nin olağan genel kurul toplantısı ÇESOB’ta yapıldı. Seçimli kongrede Gayretli yeniden başkan seçilirken, Yönetim Kurulu’nda Mustafa Saylan, Hüseyin Özer, Hayati Selbeş, Enver Ünal, Hüseyin Karaca ve Hasan Aksoy yer aldı.

Güncel 13.04.2014, 22:08 13.04.2014, 22:42
1221
Süt Birliği’nde yeniden Mehmet Gayretli

Çorum İli Süt Üreticileri Birliği’nin olağan genel kurul toplantısı bugün Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) Toplantı Salonu’nda yapıldı.

2009 yılından bu yana birliğin başkanlığını yapan Mehmet Gayretli, güven tazeleyerek yeniden birlik başkanı seçildi. Genel kurula; Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, PANKOBİRLİK Başkanı İsmail Hakkı Melendiz, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hüseyin Cinbek ile çok sayıda birlik üyesi katıldı.

Genel kurulun divan başkanlığını Murat Recep Temiz, başkan vekilliğini Yusuf İltir üstlenirken, katip üyeliklere Fikret Yıldırım, Mehmet Ceylan, oy tasnifçiliğine de Sıdık Sefe ile Hasan Aksoy seçildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda; açılış konuşmasını Birlik Başkanı Mehmet Gayretli yaptı.“Süt bizim işimiz”
Gayretli, 2009 yılında 80 üye ile birliği devraldıklarını, üyelerin de yaklaşık 10 tanesinin bu işi gerçek anlamda yaptığını ifade ederek, bugün gelinen noktada 1000 üyeyi aştıklarını, 40 adet süt tankı, 4 adet de süt toplama aracına sahip olduklarını, taşeronlar aracılığıyla da köylerden, çiftliklerden süt toplandığını söyledi. “Sütçülük bizim işimiz” diyen Gayretli, aynı sektörde faaliyetini sürdüren Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ile de işbirliği ve karşılıklı diyalog halinde üreticiye hizmet verdiklerini, temel amaçlarının üreticinin refah düzeyini ve mutluluğunu artırmak olduğunu anlattı.

Mehmet Gayretli, tüm üyeleri birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye, bölünmeden, parçalanmadan Süt Üreticileri Birliği’ni üst seviyelere taşımaya davet etti.

Yönetime yetki
Mehmet Gayretli’nin konuşmasının ardından yönetim kurulu ile denetim kurulunun faaliyet raporları okunarak aklandı. 2014 yılı tahmini bütçe ve çalışma programının da görüşüldüğü genel kurulda birlik ve üyeler adına gıda ve emlak alım satım, konut yap-sat gibi gelir getirici faaliyetlere girilmesi ve finans kuruluşlarından kredi talebinde bulunmak, her türlü temlik vermek, almak, iş ve işlemler için yönetim kuruluna yetki verildi.

Ayrıca birliğe ait iktisadi işletme kurulması, kurulmuş olan herhangi bir şirkete ortak olunması, gelir getirici her türden faaliyetin iktisadi işletme üzerinden yapılması, iş ve işlemler için yönetim kuruluna yetki verilmesi kabul edildi. Bir diğer gündem maddesi olarak da üreticilerin birliğe borçlarının üreticilerin süt bedelleri ve devlet desteklerinden kesilmesi konusunda da yönetime yetki verildi.

Genel kurulda ayrıca giriş ve üyelik aidatlarının yanı sıra, birlik yönetim kurulu başkanı, başkan yardımcısı, yönetim kurulu üyeleri ile denetim kurulu üyelerinin huzur hakları ve yollukları yeniden tespit edildi.Seçim yapıldı
Genel kurulun sonunda ise yönetim ve denetim kurulu üyeleri ile üst birlik temsilcilerinin seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonucu Yönetim Kuruluna; Mehmet Gayretli, Mustafa Saylan, Hüseyin Özer, Hayati Selbeş, Enver Ünal, Hüseyin Karaca ve Hasan Aksoy seçildi.

Denetim kurulu asil üyeleri ise şu isimlerden oluştu: Sadık Tan, Abdulvahap Özkaya, Celal Kaya, Murat Tezcan ve Murat Temiz.
(Volkan SINAYUÇ)


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@