"Sulama yatırımlarına ağırlık verilecek”

AK Parti Çorum Milletvekili Adayı Ahmet Sami Ceylan, bundan önceki dönemlerde olduğu gibi bundan sonra da Çorum çiftçisine hiçbir ayrım gözetmeksizin her türlü desteği sağlayacaklarını belirterek, kalkınmanın, gelişmenin temelinde ziraat faaliyetlerinin yattığını söyledi.

Güncel 30.10.2015, 21:19 30.10.2015, 21:19
545
"Sulama yatırımlarına ağırlık verilecek”
1 Kasım seçim çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdüren Milletvekili Adayı Ceylan, beraberinde AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Yaşar Anaç, İl Başkan Vekili Eyüp Arslan, İl Başkan Yardımcıları Adnan Tığlı, Adnan Armağan, İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, İl Yönetim Kurulu Üyeleri; Memduh Yetim, Mümtaz Yılmaz, Mehmet Yetim, Kadın Kolları Üyesi Serap Yıldırım ve bazı partililer ile birlikte Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan’ı ziyaret ederek çiftçi sorunları konusunda bilgi aldı.
Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, milletvekili adayı Ceylan'a başarılar dileyerek, "yolunuz açık olsun. Çorum için son derece faydalı hizmetler yapacağınıza inanıyoruz. Karşılıklı işbirliği ve diyalog halinde hep birlikte Çorum için güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum. Üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız" dedi.
Milletvekili Adayı Ahmet Sami Ceylan ise kendisinin bir ziraat mühendisi olarak tarım ve hayvancılığa yabancı olmadığını, kendisinin de çiftçilik yaptığını belirterek, "Ziraat Odaları ile, Tarım Müdürlüğü ile, tarım ve hayvancılık alanındaki diğer birlikler, odalar, sivil toplum kuruluşları ile birlikte hareket ederek, karşılıklı işbirliği içinde, diyalog halinde Çorum daha tarımını ileri noktalara taşıyacağız" dedi.
Kendisinin AK Parti İl Başkanlığı döneminde Ziraat Odası ile her zaman diyalog içinde olduğunu belirten Ceylan, bu diyalogun milletvekili seçildikten sonra da artarak devam edeceğini kaydetti.
AK Parti'nin Cumhurbaşkanı ve eski Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Türk çiftçiyi kalkınmadıkça biz kendimizi kalkınmış saymayız" ilkesi ile hareket ettiğinin altını çizen Ceylan, "Atatürk'ün de dediği gibi milli ekonominin temeli ziraattır. Önce çiftçiyi, köylüyü, üreticiyi kalkındıracağız. Bunun için AK Parti hükümetleri, görevde bulunduğu 13 yıllık süre içinde tarım ve hayvancılığı desteklemiştir. Destekler, teşvikler, hibe ve kredi imkanları ile çiftçiyi destekledik, belirli bir noktaya getirdik. Gelinen noktayı yeterli görmüyoruz. Bu destekler artarak devam edecektir. Ancak öncelikle ülkemizde huzur, istikrar ve güven ortamının yeniden tesis edilmesi şarttır. 1 Kasım seçimleri istikrarın devamı için dönüm noktasıdır. 1 Kasım'da halkımızın sandığa giderek ülkenin geleceği, huzuru, güveni için oy vermelerini istiyoruz" dedi.
AK Parti'nin 2002 yılında iktidara geldiğinde Çorum'da sulu tarımın yüzde 12.8 seviyesinde olduğunu, bunu 13 yılda yüzde 52.6'ya çıkarttıklarını anlatan Ceylan, "Tımarlı projesi faaliyete geçtiğinde İskilip, Bayat, Uğurludağ, Koçhisar faaliyete geçtiğinde Alaca, Dutludere Projesi ile de Osmancık toprakları tamamen sulu tarıma geçmiş olacak. Yeni dönemde suluma yatırımlarına ağırlık vererek sulanabilir arazi oranını yüzde 100'ler seviyesine çıkartmak hedefindeyiz" diye konuştu.
Gübre ve yemde KDV oranını tamamen kaldıracaklarını, genç çiftçilere yeni teşvik ve hibeler uygulayacaklarını, depoculuğu, seracılığı geliştireceklerini, teşvik edeceklerini sözlerine ekleyen Ceylan, tarımı çok daha iyi bir noktaya getireceklerini vurguladı.
Ceylan, bundan önceki dönemlerde olduğu gibi bundan sonra da Çorum çiftçisine hiçbir ayrım gözetmeksizin her türlü desteği sağlayacaklarını belirterek, "her zaman yanınızdayız, destekçiniz olacağız. Tüm çiftçilere kapımız açıktır. Renk, ırk, dil, din ayrımı yapmaksızın tüm çiftçilerin her türlü ihtiyaçlarında yanında olacağız" diye konuştu.
(Haber Merkezi)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@