“STK’ların hassasiyeti bizi memnun ediyor”

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, ilimizde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının ülke ve dünya gündemine ilişkin bir araya gelmeleri ve seslerini duyurma çabalarının kendilerini memnun ettiğini söyledi.

Güncel 18.12.2017, 01:25
549
“STK’ların hassasiyeti bizi memnun ediyor”

Bunun son örneğini Kudüs’le ilgili eylemde gördüklerini ifade eden Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Sizin bu konulardaki hassasiyetinizin her daim farkındayız. Amerika başkanı açıklamasını yapar yapmaz kendi aranızda hızlı bir şekilde örgütlendiniz ve söylenmesi gerekenleri en gür şekilde söylediniz. Yapılan işin nerede yapıldığı ve ne kadar etkisinin olduğu da önemli ama bizim tek tek niyetlerimiz ve eylemlerimiz her şeyden çok daha önemli. Bu hassasiyetiniz dolayısıyla sizlere hassaten teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İstanbul’da yapılan İslam İşbirliği Teşkilatı Toplantısına da değinen Külcü, “Filistin meselesi şimdiye kadar hiç olmadığı kadar güçlü bir şekilde ve yüksek bir ses tonuyla dünyanın gündemine geldi. Bir hafta içerisinde 57 ülkeden 31 tanesinin cumhurbaşkanı, devlet başkanı, başbakan ve meclis başkanı düzeyinde bu toplantıya katılmış olması çok çok önemlidir. Zaman içerisinde bütün dünya, özellikle mazlum milletler, gelişmekte olan milletler gördüler ki zalime karşı ne kadar sessiz kalırsan ancak onun o zulmü yaparken onun iştahını artırıyorsunuz. Bütün dünya mazlumları bunu gördüler, inşallah yavaş yavaş bu noktada bir hareketlenme başladı ve bunun arkası da inşallah gelecek” dedi.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@