“Sorunları elbirliğiyle çözüyoruz”

Çorum’da 5 yıllık görev süreleri boyunca kendilerine iletilen sorunlara işbirliği içinde çözüm ürettiklerini anlatan Külcü, koşan, koşturan, planlamalarını doğru yapan ve ortaya iyi icraat koyanların seçimlerde bunun karşılığını aldığını açıkladı.

“Sorunları elbirliğiyle çözüyoruz”

Çorum’da 5 yıllık görev süreleri boyunca kendilerine iletilen sorunlara işbirliği içinde çözüm ürettiklerini anlatan Külcü, koşan, koşturan, planlamalarını doğru yapan ve ortaya iyi icraat koyanların seçimlerde bunun karşılığını aldığını açıkladı.

05 Ağustos 2014 Salı 00:16
“Sorunları elbirliğiyle çözüyoruz”
Çorum Ticaret Borsası’nın yıllardır çözüm bekleyen asfalt sorunu çözüme kavuştu.

Çorum Belediyesi tarafından 14 bin ton asfalt serimi, 40 bin ton mekanik malzeme kullanılan borsa kompleksi yazın toz bulutundan, kışın ise çamur deryasından kurtuldu. 2.5 milyon TL’ye mal olan yatırımla birlikte borsa kompleksi modern bir görünüme kavuştu.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, belediye meclis üyeleri ile birlikte ziyaret ettiği Ticaret Borsası’nda bir konuşma yaparak Çorum’da sorunları her zaman işbirliği içinde elbirliğiyle çözdüklerini dile getirdi. Burada üreticilere hitap eden Başkan Külcü, 10 Ağustos’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimine de dikkat çekerek, bu günün Türkiye’nin gücüne güç katma Çankaya’yı esas sahibi olan millete emanet etme günü olduğunu vurguladı.

Çorum Belediye olarak borsaya yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Külcü, borsa kompleksinde 14 bin ton civarında asfalt serimi, 40 bin ton mekanik malzeme kullandıklarını belirterek, 2.5 milyon TL’lik bir alt yatırımı yaptıklarını açıkladı.

5 yıllık görev süreleri içerisinde iş yapmak isteyen, yaşanan bir sorunu ortadan kaldırmak için çaba gösteren kim varsa herkese yardımcı olduklarını dile getiren Külcü, “Kimi zaman öncülük yaptık, kimi zaman tamamını biz yaptık, kimi zaman ortaklaşa yaptık. 5 yıllık dönemde sanayi esnafımız için 162 yaparken, 456 dükkanında ihalesini gerçekleştirdik. Kamyoncularımız için garaj, karşısına terminal yaptık. Yatırımlarımızın sayısını artırmak mümkün. Geçmişten aldığımız güçle yeni dönemde büyük projeleri gerçekleştirmek için ön hazırlıklarımızı tamamlandık. Geriye dönüp baktığında yerel seçimler ve genel seçimlere baktığımızda koşan koşturan planlamasını doğru yapan insan ve zaman kaynağı ile finans yönetimini doğru yapan bunun sonucunda iyi bir icraat koyanlar seçimlerde karşılığını almışlardır” dedi.

Kerameti kendisinde arayan “biz yaptık, biz ettik” gibi bir terbiyeye sahip olmadıklarını anlatan Külcü, “Ekibimde böyle değil. Ne yaptıksa Çorumla birlikte yaptık. Çorum büyüyor, Çorum güzelleşiyor da Türkiye geri mi kalıyor. Geride kalan 12 yıllık döneme bakın sadece şehirler değil Türkiye güzelleşiyor. Bundan bizde Çorum olarak payımıza düşeni alıyoruz. Sermayelerini ortaya koyan risk alan insanlarsınız. Başbakanımız bir ayağı Türkiye’de diğer ayağı dünyada oldu. O yüzden dünyadan haberimiz oldu. Böyle olmasaydı istikrarı yakalayamazdık. O istikrarı yakalamasaydı borsasına arsa tahsis eden devlet olmazdı” ifadelerini kullandı.

10 Ağustos’ta Türkiye’nin kritik bir eşiği aşacağını büyük devlet ve milletlerin kendisine biçtiği rol neyse o rolü dünya siyasetinde en iyi şekilde yerine getiren bir ülke olacağını dile getiren Külcü, bugün milli gemisini, milli helikopterini üreten Türkiye’nin yarın daha büyük projelere imza atacağını belirtti.

Zaman zaman birilerinin ülkeyi karıştırmaya çalıştığına işaret eden Külcü, milletin küçük hesaplar ve fitne çıkarmaya çalışanların hiçbir zaman peşine takılmadığının altını çizdi. 1960 yılındaki devlet bütçesi kadar bugün tek bir yatırıma kaynak aktarıldığını anlatan Başkan Külcü, “Türkiye büyüyor ekonomisine artık tüm finans çevreleri güveniyor. Bu kimin eseri 77 milyon Türk insanının eseri. 10 Ağustos’ta daha güçlü bir borsa, Çorum ve Türkiye istiyorsanız önce borç verilen sonra emir verilen bir Türkiye yerine IMF’ye borç veren Türkiye istiyorsanız geleceğimize sahip çıkmamız gerekiyor. Öfkesine yenik düşenler oluyor. Ön yargılarına yenik düşenler oluyor. Ama şunu unutmamalıyız dün bitti, geçti, gitti bugün yeni bir gün. Kısır çekişmelerden, ön yargılardan kurtulmak lazım. Bu ülke dünyanın her tarafında kriz varken büyüyorsa bunun hakkını teslim etmek lazım” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin süper ligden devler ligine yükselen bir konuma geldiğini dile getiren Külcü, bu konumun güçlü liderlikle devam ettirilecek bir pozisyon olduğunu belirtti. Türkiye için güçlü bir liderliğin lazım olduğunu dile getiren Külcü, “O liderliği kurmak için ne yapılması gerektiğini biliyorsunuz. Görünen köy kılavuz istemez uzak olmaz derler. Her şey ortada iken daha fazlasını söylemeye gerek yok. Türkiye’nin gücüne güç katma günü 10 ağustos. Çankaya’yı millete emanet etme günüdür. O gün, cumhurbaşkanı kim olsun diye millete sorulacak. Bize sorulması çok önemli. Bugüne kadar kimse bize cumhurbaşkanımız kim olsun diye sormadı. 2-3 kişi bir araya geliyordu ve bir odada cumhurbaşkanını belirliyordu. Türkiye cumhuriyeti kuruluş felsefesine geri dönecek. Emanetini geri teslim almış olacak” diye konuştu.

Borsa Satış Salonu’nda ilk satışı yaparak 15 ton buğdayı 750 TL’den satan Külcü’nün kendisine “Şeker Fabrikalarını kapattınız” şeklinde bir protestoda bulunan kişiye de aldırış etmeden konuşmasına devam etmesi dikkatlerden kaçmadı.
(Volkan SINAYUÇ)
Son Güncelleme: 05.08.2014 00:17