“SMS kampanyasına ilgisizliği anlamakta güçlük çekiyoruz”

ÇEKVA Genel Müdürü Erdal Karslı, ÇESİAD’ın da katkısıyla Üsküdar Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen aylık bursiyerler toplantısında, bir gerçeğe parmak bastı: Çorumlular, burs temini amacıyla başlatılan SMS kampanyasına son derece ilgisiz!

Güncel 16.03.2014, 21:27 16.03.2014, 21:37
696
“SMS kampanyasına ilgisizliği anlamakta güçlük çekiyoruz”

Kısa adı ÇEKVA olan Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı, Çorumlu gençlerin üniversite öğrenimlerine katkı bağlamında, yıllardır azımsanamayacak hizmetler sunuyor.

Ancak, Çorum’da, İstanbul’da, Ankara’da, başka büyük kentlerde yaşayan Çorumluların, ÇEKVA’ya katkı anlamında fazlaca yakın durmadıkları da bir gerçek.

Bunu, son olarak ÇEKVA Genel Müdürü Erdal Karslı, Üsküdar Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen aylık bursiyerler toplantısında çok açık biçimde ifade etti.

ÇEKVA tarafından “Çorum, üniversiteli gençlerine sahip çıkıyor” sloganıyla başlatılan kampanyada, “CEKVA” yazıp 3419’a SMS gönderenler, üniversiteli gençlerin eğitimine 5 lira katkıda bulunmuş oluyorlardı. Erdal Karslı’nın konuşması, Çorumluların 5 liralık bir dayanışmaya bile yanaşmadıklarını ortaya koydu.

ŞEMSİPAŞA’DA GENİŞ KATILIMLI TOPLANTI
İstanbul'da okuyan bursiyerlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve olumlu alışkanlıklar kazanmalarına yardımcı olmak maksadıyla düzenlenen aylık öğrenci toplantısı, ÇEKVA - ÇESİAD işbirliği ve Üsküdar Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Üsküdar Şemsipaşa'daki yeni evlendirme dairesi sosyal tesislerinde (Kız Kulesi Restaurat’ta) gerçekleştirildi.

Toplantıya, ÇEKVA Yönetim Kurulu’nu temsilen İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, ÇESİAD Başkanı Ahmet Lapacı, Üsküdar Beldiye Bşk.Yard. Ali Rıza Şenbabaoğlu , ÇESİAD Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Sezikli, Mehmet Zahid Yıldırım, Cafer Özsoy, Mustafa Özsoy, Kenan Orhon, Mustafa Kuş, Hasan Berber, Recep Koçak, Murat Karaca, Mehmet Karaca,Ahmet Kan,Hayrettin Özkaya, Tahsin Özcan, Op.Dr. Ahmet Nabi Kızmaz ÇEKVA Genel Müdürü Erdal Karslı, ÇEKVA Eğitim Sorumlusu Fatma Çifteci, Yeşilay Derneği eğitimcilerinden Arif Çiftçi ve İstanbul'un çeşitli üniversitelerinde okuyan yaklaşık 150 öğrenci katıldı.

KIYIKLIK:TEKNOLOJİYİ ÜLKEMİZDE ÜRETELİM
ÇESİAD Başkanı Ahmet Lapacı'nın konuşmasından sonra ÇEKVA adına İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, kendi deneyimlerini de kattığı konuşmasında, gençlerin güncel teknolojiyi iyi kullandıklarını, ancak teknolojinin ülkemizde üretilmesi noktasındaki çabanın yetersiz kalığını söyledi. Bugünkü hükümetin ağır sanayiye destek vererek milli tank (Altay), milli gemi (MİLGEM), yerli helikopter (ATAK) gibi projeleri hayata geçirdiğini vurgulayan Kıyıklık, Çorumlu gençlere sahip çıkan ÇEKVA ve ÇESİAD' ın çok iyi birer sivil toplum kuruluşu olduğunu ifade etti.

“SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI HERKESE LAZIM”
ÇEKVA Genel Müdürü Erdal Karslı ise, EMITT Fuarında öğrencilerle birlikte gerçekleştirdikleri "Hattuşa Seni Bekliyor" Projesine desteklerinden dolayı Çorum TSO yöneticilerine ve diğer emeği geçenlere teşekkür etti.

Karslı, özellikle ÇEKVA tarafından başlatılan SMS Kampanyasına Çorum il merkezi ve ilçelerin, Ankara'da ve İstanbul'da yaşayan Çorumluların gerekli desteği vermemesine bir anlam veremediğini belirtirken de, bu vakıf ve dernek gibi sivil toplum kuruluşlarının en umulmadık zamanda herkese lazım olabileceğini, bu bakımdan herkes tarafından sahiplenilmesi gerektiğini söyledi.

Erdal Karslı, “İnsanların geçmişteki bir takım kötü örnekleri bahane ederek bu denli büyük çabaları görmezden gelmelerinin takdirini kamuoyuna bırakıyorum” dedi.

“SİGARAYI BIRAKMAK İÇİN ÖNCE BİLİNÇALTINI YENMEK GEREK”
Öğrenci Başkanı Adem Höcü' nün öğrenci komitesinin yaptığı ve yapacağı faaliyetleri öğrencilerden ve yönetimden beklentilerini, açıkladığı konuşmasının ardından Yeşilay Eğitim Sorumlusu Arif Çifçi "Madde (sigara,alkol ve uyuşturucu) ve Teknoloji Bağımlılığı” hakkında konferans verdi.

Ülkemiz gençlerinin küçük yaşta bağımlı yapılabilmesi için uluslararası sigara ve alkol üreticilerinin büyük çaba sarf ettiklerine dikkat çeken Çifçi, sigarayı bırakmak isteyen insanların vücutlarından nikotinin 72 saatte çıktığını ancak, bilinç altındaki ‘sigara beni rahatlatıyor, bana zarar vermiyor’ gibi düşüncelerle yeniden sigara içme ihtiyacının meydana geldiğini ifade etti. Arif Çifçi, her türlü bağımlılığın insana zarar verdiğinden yola çıkarak günümüzdeki teknoloji bağımlılığının fertleri yalnızlaştırdığını, ülkeleri örf ve adetlerinden uzaklaştırdığını, bu nedenle de teknolojinin gerektiği kadar kullanılmasının uygun olacağını vurguladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 15 Ağustos 2020
İmsak 04:08
Güneş 05:44
Öğle 12:50
İkindi 16:38
Akşam 19:46
Yatsı 21:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@