SMMMO’dan Kurumlar Vergisi eğitim semineri

Çorum Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası tarafından TÜRMOB Eğitmeni Güler Güney’in sunumu ile “Kurumlar Vergisi Beyannamesinde Yol Haritası” konulu bir eğitim semineri gerçekleştirildi.

Güncel 14.04.2018, 02:29
406
SMMMO’dan Kurumlar Vergisi eğitim semineri

Oda Konferans Salonu’ndaki seminere çok sayıda meslek temsilcisi katıldı.

Çorum SMMMO Başkanı Ali Can Doğan, TÜRMOB’un yaptığı eğitimleri çok başarılı ve yararlı bulduğunu belirterek, “Türkiye’nin bütün Odalarına aynı vergi konularının, özellikli muhasebe konularının aynı düzeyde ve aynı şekilde anlatılması eğitim konusundaki başıboşluğu ortadan kaldırdı ve bizleri bilinçlendirdi. Bu projeyi hayata geçiren ve bu imkânı bizlere sunan Sayın Genel Başkanımız ve Genel Sekreterimize bu vesile ile teşekkür ediyorum.” dedi.

Geçen hafta Kocaeli Mali Müşavirler Odası’nın ev sahipliğinde, 39. Karadeniz Oda Başkanları Toplantısı gerçekleştirildiğini hatırlatan Doğan, “Karadeniz Odalarının birlikteliği mesleki sorunlara karşı birlikte çözüm üretilmesi anlamında bu oluşumu çok önemsiyorum. Hafta sonu yapılan toplantıda meslekte yaşanan gelişmeleri oda başkanları olarak birlikte değerlendirdik. Maliye Bakanımızın hazırlamış olduğu Vergi Usul Kanunu ile ilgili tebliğ taslakları konusunda özellikle 01.01.2019 tarihinden itibaren 2017 yılı ve müteakip yıllar satışları beş milyonu aşan mükelleflerin e-defter e-fatura mükellefleri olması ile ilgili tebliğ çalışması pek çok mükellefi elektronik ortama taşıyacak. Bizler mesleğimize katkı sunmak sorunlarımızı tartışmak ve çözüm önerileri konusunda TÜRMOB’a öneriler hazırlamak için bir aradayız.” diye konuştu.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 28 Kasım 2020
İmsak 06:05
Güneş 07:34
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@