Siyer-i Nebi yarışması sonuçları 31 Aralık’ta açıklanacak

Anadolu Gençlik Derneği'nin bu yıl altıncısını düzenlediği Siyer-i Nebi Yarışması'nda 800 bine yakın öğrenci ter döktü. Tüm Türkiye’de 5 bin 587 lise gerçekleştirilen sınavın sonuçlarının 31 Aralık'ta açıklanacağı belirtildi.

Güncel 17.12.2019, 18:37
987
Siyer-i Nebi yarışması sonuçları 31 Aralık’ta açıklanacak

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) organize ettiği ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sınav için yüzbinlerce öğrenci Prof. Dr. Münir Muhammed Gadban’ın “Kardeşliğe Davet Hz. Muhammed (s.a.s) Fıkhu’s Sire” kitabını okudu. Sınav Hakkâri’den Edirne’ye, Kilis’ten Sinop’a, Diyarbakır’dan İzmir’e kadar 81 il ve 800 ilçede gerçekleştirildi. Yüzbinlerce öğrencinin yanı sıra milyonu bulan veli de sınavın heyecanını yaşadı. ‘Kaybedeni olmayan yarışma’ sloganı ile herkesin ilgisini çeken sınavda dikkat çeken anlar da yaşandı.
Anadolu Gençlik Derneği(AGD) tarafından geleneksel olarak tüm Türkiye genelindeki lise öğrencilerine yönelik yapılan Siyer-i Nebi sınavı Çorum'da da tamamladı. Çorum’dan bin öğrencinin katıldığı sınava Türkiye geneli 800 bin öğrenci katıldı.
Çorum merkez de 2 okul ve ilçelerde kurulan sınav merkezlerinde, öğrencilerin ter döktüğü sınav hakkında bilgi veren AGD Çorum Şube Başkanı Mehmet Göle, iyinin, güzelin, faydalının, ahlak ve maneviyatın hakim olacağı şuurlu bir gençlik için çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, "Bu yarışmanın amacı, Anadolu Gençlik Derneği Liseler ve İmam Hatipler Komisyonu bünyesinde Siyer-i Nebi yarışması düzenlemektir. Bu yarışma ile lise öğrencilerinin aidiyet duygularını pekiştirmek, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (s.a.s) hayatı hakkında daha hassas ve daha ayrıntılı bilgi edinmelerini sağlayarak, örnek bir nesil yetiştirmek en başlıca hedeflerdendir. İyiyi ve güzeli kendine şiar edinmiş teşkilatımızın güzeli yaygınlaştırmasında Siyer-i Nebi yarışmasından istifade ederek mesajımızı en doğru ve etkili bir şekilde muhatap kitlemize ulaştırmayı amaçlıyoruz" dedi. Göle, “Günümüzde gerek uyuşturucu, alkol, sigara, gerek diziler gençlerimizin ahlak ve maneviyatını tahrip etmektedir. Bizler milli ve manevi değerlere bağlı bir gençlik yetiştirerek bu ifsadın önüne geçebiliriz. Bunun için Siyer-i Nebi Yarışması yaparak, liseli gençlerin Peygamber Efendimizin hayatını okumasına vesile oluyoruz. Bizler Sevgili Peygamberimizin (S.A.V) razı olacağı bir gençlik yetiştirmek istiyoruz" diye konuştu.
Sosyal Medya da hashtag rekorları kıran ve toplumun önemli bir kısmının da olumlu tepkilerini alan Siyer- i Nebi yarışması sonuçları 31 Aralık günü AGD'nin Tüm Türkiye de yapacağı Mekke'nin Fethi Gecesinde açıklanacak. Ödüller ise yine aynı gün il ve Türkiye bazında dereceye giren öğrencilere verilecek.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
hafif yağmur
banner303
Namaz Vakti 01 Aralık 2020
İmsak 06:07
Güneş 07:37
Öğle 12:34
İkindi 14:59
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@