13 Şubat 2014 Perşembe 22:55
“Siyasi tecrübesi ve devlet deneyimi olan siyasetçiler kalmalı”
Salim Uslu, kendisine yöneltilen; “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın milletvekillerine koyduğu 3 dönem kuralını ‘Parti Genel Kurulu karar verir’ sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusuna, tecrübelerin Türkiye’nin geleceğinde bir ihtiyaç olarak kullanılabileceğini söyledi.

TBMM İdare Amiri Uslu,“Sayın Başbakan ve onunla beraber siyasi tecrübesi, devlet deneyimi olan siyasetçilerin devam etmesinin doğru olduğunu düşünüyorum. Zaten seçimlerde bir doğal seleksiyon yapılmaktadır. Onun dışında tecrübesi olanların siyaset dışı kalması zaten düşünülemez. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da böyle bir düşüncesi hiçbir zaman olmadı. Bunu da çeşitli vesilelerle ifade etti. Yeni gelişmelerin dikkate alınarak yeni bir politika oluşturulacağını umuyorum” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Al Jaazera'ye verdiği röportajda, 3 dönem kuralı için şunları söylemişti: “Partimizdeki kuruluşta aldığımız prensip kararı üç dönem arka arkaya milletvekili olan bir dönem ara vermek durumundadır. Ondan sonra tekrar aday olabilir. Bu şu anda bizim partimizde geçerlidir. Bu kararı değiştirebilecek merci de partimizin genel kuruludur. Başka bir merci de bunu değiştirmez. Ben kendim böyle bir teklifi asla getirmem”
(Volkan SINAYUÇ)
Son Güncelleme: 13.02.2014 22:56