Sivil toplum kuruluşlarından istişare toplantısı

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) tarafından her yıl organize edilen Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı’nın gerçekleştirildi.

Güncel 29.04.2015, 10:50 29.04.2015, 10:51
899
Sivil toplum kuruluşlarından istişare toplantısı
Çorum TSO ev sahipliğinde 26 sivil toplum kuruluşundan temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, kentin sorunları farklı bakış açılarıyla değerlendirilerek, çözüm önerileri tespit edildi. Yaklaşık üç saat süren toplantıda katılımcılar söz alarak, gerek kendi alanları, gerekse Çorumla ilgili tespit ettikleri sorunları ve bu sorunlara ilişkin çözüm önerilerini katılımcılarla paylaştı. Toplantıda belirlenen talepler, görüş ve önerileri, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası tarafından raporlaştırılarak, 7 Haziran genel seçimleri sürecinde siyasi makamlara sunulacak.
Çorum TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, sivil toplum kuruluşlarının öneminin ve buna bağlı olarak etkinliklerinin de her geçen gün arttığını söyledi.
Örgütlü toplumun, dış etmenlerden çok daha az etkileneceğini ve ancak birlikte hareket edilecek güç birliği sağlanabileceğini ifade eden Başaranhıncal, “Bu doğrultuda, toplumun her kesiminden sivil toplum kuruluşları ile belli aralıklarla bir araya gelerek, içinde yaşadığımız şehrimizin sorunlarını ve bu sorunların hangi yollarla çözülebileceğini tartışıyoruz. Buradan çıkan sonuçları da gerek yerel yönetimlerimizle, gerekse siyasilerimizle paylaşarak, Çorum halkının ortak talebi olarak çözüm beklediğimizi belirtiyoruz” dedi.
Toplantıya katılan sivil toplum kuruluşlarına, ilgilerinden dolay teşekkür eden Başaranhıncal, toplantıların belli bir periyotta devam edeceğini sözlerine ekledi.


Kaynak: (İHA)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 19 Eylül 2020
İmsak 04:53
Güneş 06:18
Öğle 12:39
İkindi 16:06
Akşam 18:50
Yatsı 20:10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@