“Sınav sürecinin en önemli öğesi velidir”

Öğrencilerin girecekleri sınavın öncelikle veli tarafından iyi bilinmesi gerektiğini kaydeden İçbudak, OBP, sınavsız geçiş, MTOK, merkezi yerleştirme ile bölüm değiştirme, YGS, LYS katsayıları, sınav sürecinde öğrenciye yönelik tutumlar gibi önemli konular hakkında bilgi verdi.

Güncel 25.12.2014, 00:49 25.12.2014, 00:49
835
“Sınav sürecinin en önemli öğesi velidir”
Demer Dershanesi’nde ara sınıflar ve sınava hazırlık yapan tüm öğrenci velilerine yönelik YGS-LYS sistemi hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Dershane rehber öğretmeni Serkan İçbudak, eğitim ve öğretimin bir sacayağı olduğunu ve bu ayaklardan en önemlisinin aile olduğunu belirterek, “Çocuklarımız nasıl bir sınava girecekler sorusu ailenin soracağı haklı bir sorudur. Eğitim kurumlarının da bu hayati soruya doyurucu bir cevap vermesi gerekir. Çorum’da başarı çıtasını hep yükseltmiş olan dershanemiz de bu soruya gerekli bir çalışmayla hizmet vermiştir” dedi.
Öğrencilerin girecekleri sınavın öncelikle veli tarafından iyi bilinmesi gerektiğini kaydeden İçbudak, OBP, sınavsız geçiş, MTOK, merkezi yerleştirme ile bölüm değiştirme, YGS, LYS katsayıları, sınav sürecinde öğrenciye yönelik tutumlar gibi önemli konular hakkında bilgi verdi. İçbudak, özellikle sınava ilk defa girecek olan öğrenci velilerinin sistemi tanımaları, çocuklarının hedefleri doğrultusunda yönelecekleri meslekleri etkileyen puan türleri, puan türlerinin ne anlama geldiği gibi konular üzerinde önemle durmaları gerektiğini söyledi.
Dershanelerin akıbetinin belli olmadığı bu dönemde seneye 12. sınıf olacak öğrencilerin hakkında da alternatif çalışmaların olduğunu bildiren İçbudak, “Her türlü sınav ciddi bir süreçtir ve bu sürecin en önemli öğesi velidir anlayışıyla velilerle olan bağın koparılmadan sınavların tamamlanması gerekir. Öğrencimize ve velimize yönelik bu tarz hizmetlerimiz devam edecektir.
Seminerimize göstermiş oldukları ilgiden dolayı, ayrıca çocuklarının sorumlulukla yüklü bu süreçlerini paylaşan tüm velilerimize teşekkür ediyorum. 2015 yılının öğrencimize, velilerimize ve tüm halkımıza sağlık, mutluluk ve başarı getirmesi temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 04:55
Güneş 06:20
Öğle 12:38
İkindi 16:04
Akşam 18:47
Yatsı 20:06

Gelişmelerden Haberdar Olun

@