“Şimdi ekonomide yeni bir hamle yapma zamanı”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, milletin istikrarı tercih ettiğini belirterek, “Vatandaş AK Parti’ye tek başına hükümet kurma yetkisi verdi. Esnaf ve sanatkarımız tek başına iktidarın avantajlarını görmek istemektedir” dedi.

Güncel 02.11.2015, 23:12 02.11.2015, 23:12
579
“Şimdi ekonomide yeni bir hamle yapma zamanı”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken Genel seçim sonuçlarını değerlendirerek “Seçim sonuçları ülkemize hayırlı olsun. Vatandaş kararını vererek tek başına hükümet kurma çoğunluğunu vermiştir. Bundan sonra birlik, beraberlik içinde ekonomik reformların yapılması öncelikli beklentimizdir” dedi.
Ülke genelinde gerçekleştirilen 07 Haziran Genel seçimlerinin ardından yeni hükümetin kurulamaması üzerine 1 Kasım 2015 Pazar günü gerçekleştirilen erken genel seçim sonuçlarını değerlendiren TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Herşeyden önce seçim sonuçları ülkemize hayırlı olsun. Huzur ve güven içinde halkımız üzerine düşen görevi yerine getirmiştir. Büyük bir başarı göstererek AK Parti tek başına dördüncü defa hükümet kurma çoğunlunu elde etmiştir. Artık bundan sonra görev hükümete düşmektedir. Şimdi esnaf ve sanatkarımız hukukun üstünlüğü ve istikrar içinde reformların yapılıp, ekonomik sorunlarına çözüm bulunmasını beklemektedir” diye konuştu.

“MİLLETİMİZ GÖREVİNİ YAPTI, GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE YETKİ VERDİ”
78 milyon vatandaşımızla birlikte ülke genelinde bulunan 2 milyona yakın esnaf ve sanatkarın huzur ve sükun içinde geçen seçimlerden mutluluk duyduğunun altını çizen Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “1 Kasım Pazar günü oy verme yükümlülüğünü yerine getirerek sandık başına giden halkımız üzerine düşen görevi yaptı. Güven ve istikrarı tercih ederek AK Parti’ye tek başına hükümeti kurma yetkisini güçlü bir şekilde verdi. Artık daha çok çalışarak ekonomide yeni bir hamle yapma zamanıdır. Esnaf sanatkarlarımız şimdi tek başına iktidarın avantajlarını görmek istemektedir. Çünkü ülkemizin huzur ve güven içinde siyasette, ekonomide ve hukuk alanında yeni adımlar atmaya ihtiyacı var. Ülkemiz geçmiş söylemlerin üzerine sünger çekerek, barış ve huzuru ön planda tutarak, ekonomik istikrarını devam ettirmelidir” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@