"Şer güçler, Türkiye'yi yolundan alıkoyamaz"

Ak Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, İtalya'nın İmperia şehrinde gurbetçi vatandaşlarla buluştu.

Güncel 14.03.2017, 00:13 14.03.2017, 00:15
746
"Şer güçler, Türkiye'yi yolundan alıkoyamaz"

Seçim Koordinasyon Merkezi Genel Merkezi'nin görevlendirmesi ve Avrupa Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) davetlisi olarak İtalya'ya giden Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, gurbetçi vatandaşlarla salon toplantısı yaparak, 16 Nisan'da yapılacak olan referandumda niçin "Evet" demeleri gerektiği konusunda düşüncelerini açıkladı.

AK Parti Çorum Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Sami Ceylan, İtalya'da Como şehrini ziyaretinin ardından İmperia şehrinde gurbetçi vatandaşlarla buluştu.

Como'da olduğu gibi İmperia kentinde de büyük bir coşku, büyük bir sevgi seli eşliğinde karşılanan Ceylan, burada başta Çorumlular olmak üzere çeşitli illerden gurbetçi vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti.

Coşkulu bir kalabalığa hitap eden Ceylan, Hollanda'nın Türkiye'ye karşı tutumunu sert dille eleştirdi.

Hollanda - Rotterdam'a gitmek için program yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağına iniş izni vermeyen Hollanda hükümetine tepki gösteren Milletvekili Ceylan, Türkiye'nin Recep Tayyip Erdoğan gibi dirayetli, milletiyle birlikte hareket eden, eşsiz bir lidere sahip olmasının birçok ülkede rahatsızlık yarattığını, dünya ülkesi olma yolunda hızla ilerleyen Türkiye'nin önüne set çekmek, istikrarsızlaştırmak isteyen birtakım güçlerin küresel oyunlarla ülkemizi yeniden karanlık günlere döndürmek istediğini, buna asla izin vermeyeceklerini söyledi.

Ne Almanya'nın, ne de Hollanda'nın kendilerini asla yıldıramayacağını vurgulayan Ceylan, Türkiye'nin emin adımlarla yoluna devam edeceğini ve hedeflerine ulaşacağını dile getirdi.

"Dik durduğumuz için, kendi gündemimizi kendimiz belirlediğimiz için, büyüdüğümüz, geliştiğimiz, geleceğe koşar adım ilerlediğimiz için, yatırımlara hız verdiğimiz için, namerde muhtaç olmadığımız için bunlar başımıza geliyor" diyen Ceylan, Türkiye'yi hiçbir şer gücün yolundan alıkoyamayacağını anlattı.

Toplantının ardından bir değerlendirme yapan Ceylan, yurtdışındaki gurbetçilerimizin 16 Nisan referandumunda niçin "Evet" demesi gerektiğini çok iyi bildiğini, Evet kararının Türkiye'de neleri değiştireceğinin ve Türkiye'yi nasıl güzel bir geleceğe götüreceğinin farkında olduklarını ifade ederek, gurbetçilerin azminden, şevkinden büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-1°
açık
banner303
Namaz Vakti 24 Kasım 2020
İmsak 06:01
Güneş 07:30
Öğle 12:32
İkindi 15:01
Akşam 17:24
Yatsı 18:47

Gelişmelerden Haberdar Olun

@