Senato İskilip’te toplandı

İskilip’te bazı ziyaretlerde bulunan Rektör Prof. Dr. Alkan, 2010 yılında 19 öğrenciyle öğretime başlayan MYO’nun öğrenci sayısının bugün 500’ü aştığını ve bu rakamsal artışla yüzde 500 büyümeye denk geldiğini bildirdi. Alkan, okuldaki tüm programların doluluk oranının yüzde 100 olduğunu dile getirdi.

Güncel 12.04.2017, 01:22
862
Senato İskilip’te toplandı

Hitit Üniversitesi Senatosu, Senato Toplantısını gerçekleştirmek üzere İskilip ilçesinde bir araya gelerek yapılacak faaliyetler görüşüldü.

Toplantı öncesinde Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, İskilip Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Muammer Cengil ile birlikte ilk olarak kısa bir süre önce göreve atanan İskilip Kaymakamı Bahadır Güneş’i makamında ziyaret etti.

Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, İskilip Kaymakamı Bahadır Güneş’e hayırlı olsun dileklerinde bulunarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrasında da Üniversite ile İskilip Kaymakamlığının iş birliği içerisinde yeni projeleri birlikte yürütmeyi temenni ettiklerini belirtti.

Rektör Prof. Dr. Alkan, 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı’nda sadece 19 öğrenciyle öğretime başlayan Meslek Yüksek Okulunun şu an itibarıyla öğrenci sayısının 500’ü aştığını ve bu rakamsal artışla %500 oranında büyüme gerçekleştiğini açıkladı. Bunlara ek olarak, bu büyümede şüphesiz İlçe Kaymakamlığının verdiği katkı ve desteğin de çok önemli olduğunu vurgulayarak öğrencilerin barınma sorunlarını da gündeme alan Prof. Dr. Alkan, yeni bir kız yurdunun daha Kredi Yurtlar Kurumu aracılığıyla faaliyete geçeceğini ve erkek yurdu konusunda da çalışmalar yapıldığı belirtti.

Bu görüşmenin ardından Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma ile İskilip Meslek Yüksek Okulu ek bina inşaatını gezdi. İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma, İskilipli iş adamları ve hayırseverler tarafından yapılan inşaatın yakın bir zamanda geri kalan kısmının tamamlanması için Hitit Üniversitesine devredileceğini açıklayarak Üniversitesi ile iş birliklerinin devam edeceğini sözlerine ekledi.

Prof. Dr. Alkan ise istihdam odaklı açılan programların İskilip Meslek Yüksekokuluna olan ilgiyi arttırdığını, İskilip MYO’nun tüm programlarında tercih edilme oranının %100 doluluğa ulaştığını belirterek İskilip Meslek Yüksekokulunun açıldığı günden bugüne kadar öğrenci kontenjanı açısından %500 oranında bir büyüme kaydettiğini de sözlerine ekledi.

Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, bu büyümenin doğal bir sonucu olarak fiziki şartların yetersiz kaldığını ve inşaatı tamamlanacak olan ek binayla İskilip MYO’daki öğrenci kontenjanının 1000’i aşacağına inandığını ifade ederek şimdiye kadar verdiği desteklerinden ötürü başta İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma olmak üzere tüm hayırseverlere teşekkür etti.

Son olarak İskilip MYO öğretim elemanlarıyla bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Alkan, ilçedeki eğitim öğretim faaliyetleriyle ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. İşbaşı eğitimi konseptinin çok başarılı bir şekilde uygulandığı İskilip MYO’da görev yapan ve bu başarıya ortak olan başta İskilip MYO Müdürü Doç. Dr. Muammer Cengil olmak üzere tüm öğretim elemanlarına teşekkürlerini iletti.

Ziyaret ve görüşmelerinin tamamlanmasının ardından HİTÜ Senato Toplantısı’na geçildi.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 03 Ağustos 2020
İmsak 03:50
Güneş 05:32
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 20:01
Yatsı 21:35

Gelişmelerden Haberdar Olun

@