“Şehitlerimize çok şey borçluyuz”

15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan Alacalı hemşehrimiz Mustafa Solak’ın ailesi Çorum Belediye’sine nezaket ziyaretinde bulundu.

“Şehitlerimize çok şey borçluyuz”

15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan Alacalı hemşehrimiz Mustafa Solak’ın ailesi Çorum Belediye’sine nezaket ziyaretinde bulundu.

30 Temmuz 2017 Pazar 21:45
“Şehitlerimize çok şey borçluyuz”

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül’ün karşıladığı şehit Mustafa Solak’ın ailesi yaşadıkları acı süreçte kendilerine desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Çorum Belediyesi’ne teşekkür etti.

Hain terör örgütünün 15 Temmuz 2016’da giriştiği ihanet kalkışmasında şehit düşen Çorum Alacalı Mustafa Solak’ın eşi Melek Solak, oğlu Emre, kayınvalidesi ve kayınpederi Nuriye- Hacı Hokka, Alaca İlçe Milli Eğitim Müdürü Hürrem Dursun, Alaca İHL Müdürü Kadir Şimşek, Edebiyat Öğretmeni Yalçın Kaplan ve Ömer Coşkun eşliğinde Çorum Belediyesi’ne ziyarette bulundu. Şehit Mustafa Solak’ın adının bir okula verilmesinin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden aile, emeği geçen herkese minnettar oldukları belirtti.

Şehitliğin peygamberlik mertebesinden sonra en yüce makam olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Gül, “15 Temmuz’da şehit olan kardeşlerimiz gibi bu vatan için tarihin her hangi bir döneminde can vermiş bütün şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. Bize bu cennet vatanı canları pahasına armağan ettiler. Onlara çok şey borçluyuz. Şimdi bize düşen onlar unutmamak, unutturmamak. FETÖ terör örgütünün yaptığı hain darbe girişimi sırasında şahadet mertebesine erişen Mustafa Solak kardeşimizin adının bir okulda yaşacak olması bizi de sevindirdi.” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Şehit Mustafa Solak’ın oğlu Emre’ye Çorum Belediyespor forması hediye etti. Aile, Valilik, Belediye ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaretleri sonrasında Mustafa Solak’ın adının verildiği Şehit Mustafa Solak Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi’ne geçti.

Ardından Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Çorum Belediyesi tarafından verilen akşam yemeğinde şehit ailesi ve yakınlarıyla bir araya geldi.

(Volkan SINAYUÇ)