SAYGI’YI RESMETTİLER

Çorum Belediyesi Gençlik Merkezleri tarafından Türkiye genelinde düzenlenen “Saygı” konulu resim yarışması resim sergisi açılışı ve ödül töreni yapıldı.

Güncel 28.04.2015, 15:49 28.04.2015, 15:52
831
SAYGI’YI RESMETTİLER
Ülke genelinde ilkokul, ortaokul ve liselerarası düzenlenen ve büyük bir ilginin gösterildiği yarışmaya 68 ilden 438 okul 2 bin 715 eser gönderdi. Buharaevler Kültür Merkezi’nde yapılan programa AK Parti Çorum milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, AK Parti Çorum milletvekili adayı Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yaşar Anaç, Tesisler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu ve davetliler katıldı.
Program öncesi Saygı konulu resim sergisinin açılışı yapıldı. Protokol üyeleri tarafından açılışı yapılan sergide yer alan eserler büyük beğeni toplarken, eserler hakkında protokol üyelerine eser sahipleri bilgi verdi.
Törende bir açılış konuşması yapan Tesisler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu, Gençlik Merkezleri olarak ilk öncelikli olarak değerler eğitimine önem verdiklerini söyledi. İnsan düzeldiğinde dünyanın da düzeleceğini dile getiren Yabacıoğlu, amaçlarının işine, eşine, ailesine, vatanına ve milletine saygılı genç nesiller yetiştirmek olduğunu vurguladı.
Yabacıoğlu, Çorum Belediyesi’nin sadece altyapı alanında değil, sosyal belediyecilik alanın da düzenlediği programlarla Türkiye’de rol model belediyeler arasında yer aldığının altını çizdi. Yabacıoğlu, çıktıkları bu yolda kendilerine her zaman destek olan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye teşekkür etti.İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ise, son yıllarda değerler eğitimine daha çok önem verildiğini ve ön plana çıkarıldığını belirterek, çocuklara iyi bir eğitim verilirken etik ve ahlaki değerlerinde unutulmaması gerektiğini vurguladı.
Çorum Belediyesi’nin eğitime büyük bir destek verdiğini Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli bir çalışma yürüttüğünün altını çizen Büyük, bu birlik ve beraberliğin Çorum’un geleceği açısından önemli olduğunu sözlerine ekledi.
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Türkiye’nin 2023 hedefine gençlerle ulaşacağını olacağını söyledi. Başkan Külcü, şehirde yaşayan çocukların, gençler ve kadınlar olmak üzere tüm paydaşların daha iyi bir yaşam sürmeleri için tüm imkanları seferber ettiklerini belirtti.
Kadın ve Gençlik Merkezleri’ni kurarken büyük bir inanç ve heyecanla yola çıktıklarını anlatan Başkan Külcü, bugün yola çıkarken sahip oldukları inanç ve heyecanın meyvelerini almaktan dolayı mutlu olduklarını kaydetti.
Büyüğün küçüğüne sevgisi, küçüğünde büyüğüne saygısını yitirdiğinde toplumsal sorunlara davetiye çıkaracağını vurgulayan Başkan Külcü, kültürel erozyona rağmen Türk toplumunun değerlerini korumaya devam ettiğini ifade etti. Külcü, kişinin kendisine saygı duyduğunda hayatın daha güzel ve anlamlı hale geleceğini sözlerine ekledi.
AK Parti Çorum milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu ise bugünün gençlerinin yarın ülkenin geleceğine yön vereceğini belirtti.
Yarışma nedeniyle açılan sergide yer alan eserleri beğendiğini dile getiren Uslu, serginin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde açılmasını isteyerek, bu konuda gereken desteği vermeye hazır olduğunu açıkladı. Kendisinin de resim ve karikatüre ilgi duyduğunu kaydeden Uslu, genç bireylerin ülkenin sanat hayatına yaptıkları katkıyı önemsediğini sözlerine ekledi.
Yapılan konuşmaların ardından yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri ve jüri üyelerine teşekkür belgeleri verildi.


Kaynak: (İHA)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 05:05
Güneş 06:29
Öğle 12:35
İkindi 15:53
Akşam 18:32
Yatsı 19:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@